Aktywacja głosowa w AAO

2009-08-28 19:51:51

System aktywacji głosowej został wprowadzony do gry począwszy od wersji 2.8.2 - z jej dobrodziejstw mogą się jednak cieszyć tylko posiadacze systemów z linii XP (system Vista nie jest obsługiwany).

 

Aby rozpocząć korzystanie z aktywacji głosowej w pierwszej kolejności musimy się wyposażyć w system rozpoznawania mowy firmy Microsoft o nazwie Speech Recognition Engine - można go pobrać z następującego linka (wielkość pliku wynosi 68 mega). Po jego ściągnięciu należy wypakować archiwum oraz uruchomić instalator.

 

Po zainstalowaniu się silnika musimy przejść do Panelu sterowania systemu Windows - (Start - Ustawienia - Panel sterowania) - powinna pojawić się tutaj nowa ikona Mowa - jak zapewne domyślacie się musimy przejść do niej oraz skonfigurować działanie silnika. W zakładce język proszę upewnić się, że wybrany został Microsoft English Recognizer v5.1, z kolei w zakładce Mikrofon możemy ustalić źródło wejściowego dźwięku (w naszym przypadku mikrofon) oraz przeprowadzić jego test. Teraz pora przejść do nauki - przycisk Testuj profil. Zalecane jest odbycie minimum 3 sesji treningowych (dla najlepszych rezultatów w działaniu rozpoznawaniu mowy odbądź wszystkie treningi).

Czas na uruchomienie gry - wejdź w menu Settings oraz kolejno do zakładki Game - sprawdź czy opcja Speech Recognition jest uaktywniona.

Teraz kolejno wejdź w menu Settings później do zakładki Input - oraz kliknij na przycisk Configure Communiactions. W zakładce Speech znajdują się komendy przypisane do poszczególnych czynności. Pamiętaj, aby przed wydaniem komendy wcisnąć przycisk aktywacji mikrofonu (domyślnie CTRL). Wejdź na serwer i wypróbuj działanie aktywacji głosowej.

 

Artykuł został opracowany na podstawie tematu na forum oficjalnym przez Gargamela

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%