Bagnet M9

2009-08-25 21:47:48

Bagnet M9 to najnowszy model bagnetu stosowanego w US ARMY. Bagnety M9 w zależności od producenta różnią się nieznacznie od siebie np. pochwą. Model M9 w znaczący sposób różni się od swoich poprzedników (np. modelu M7), które przypominały swoim wyglądem długie sztylety. Bagnet M9 jest dosyć duży i toporny - duże ostrze a mała rączka. Model ten posiada system umożliwiający cięcie drutu ponadto ostrze posiada piłę. Pochwa wykonana jest z trwałego plastiku oraz posiada wiele przydatnych funkcji takich jak wspomniane wcześniej cięcie drutu, możliwość dopinania specjalnych kieszonek, ostrzałka zamieszczona na tylnej stronie pochwy itp. Bardzo ciekawy jest też system mocowania bagnetu do pasa. M9 przyczepiamy stosując zapięcie znane z kabur M12, ponadto żabka posiada klamrę FASTEX umożliwiającą szybkie wypięcie bagnetu od oporządzenia. Niestety tak jak to jest z większością bagnetów M9 jest dość tępy i nie zastąpi dobrego noża.

 

Podstawowe dane:
* Cel: Przeznaczony do walki wręcz. Używany również na polach bitewnych.
* Data wprowadzenia do użycia w Armii: rok 1987 

* Opis i specyfikacje: Używany jako bagnet do karabinów z serii M16, M14 oraz jako broń ręczna. Używany również na polach bitewnych jako przecinak do drutu. Bagnet posiada pochwę.
 
* Długość ostrza: 17,78 cm
 
* Całkowita długość: 30,48 cm
 
 * Waga: 0.59 kg.

 

Opis konstrukcji bagnetu :

15. Blokada bagnetu do karabinu
16. Ostrze
17. Osłona przed przecięciem dłoni
18. Uchwyt
19. Ostrze z ząbkami do piłowania/przecinania
20. Tępa krawędź ostrza
21. Gwint

 

Na koniec kilka słów na temat występowania bagnetu w grze. W chwili obecnej bagnet M9 występuje w grze TYLKO jako model postaci w wyposażeniu członka Sił Specjalnych. Powodów takiego stanu rzeczy jest kilka. Jednym z nich jest na pewno troska projektantów o zachowanie "unikalności" gry ( w konkurencyjnej popularnej grze sieciowej Counter Strike gracze mogą używać noża jako broni) jak i troska o jak największe odwzorowanie współczesnych realiów pola walki. Według żołnierzy czynnej służby współpracujących z projektantami gry (wypowiedzi na forum oficjalnym) jest szansa na to, żeby nóż pojawił w kolejnych wersjach gry jako narzędzie służące realizowaniu nowych misji - zdecydowanie zaś odrzucono możliwość dodania bagnetu jako kolejnej broni w grze.

opracowanie ANONIM i Gargamel

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%