AmericaArmy.pl

Celownik kolimacyjny AimPoint M68

2009-08-14 21:40:14

Celownik kolimacyjny M68 zamontowany na łożu broni. Celownik kolimacyjny CompM firmy AimPoint (oznaczenie wojskowe "M68") jest standardowym  celownikiem kolimacyjnym jednostek US Army, od połowy lat 90'tych dostarczono do jednostek liniowych kilkadziesiąt tysięcy tych celowników, a dostawy nadal trwają. Celownik posiada tubus o średnicy zewnętrznej 30mm, najbardziej rozpowszechnionej w wojskowych i myśliwskich celownikach optycznych, umożliwia to zamocowanie celownika przy wykorzystaniu rozmaitych montaży. Najczęściej stosowane są montaże wytwarzane przez firmę Knight's Armament Corporation - "comp P/N98073" i "offset P/N98512".

Celownik M68 montowany jest na karabinkach M4A1 zależnie od potrzeby - na miejscu rączki transportowej (na komorze zamkowej), lub przed nią - na łożu - co pozwala na dodatkowe, opcjonalne wykorzystywanie standardowej rączki transportowej z mechanicznymi przyrządami celowniczymi, bądź na zamontowanie przyrządu do obserwacji po zmroku An/PVS-14 (lub podobnego).

W celowniku CompM znakiem celowniczym jest czerwona plamka o wielkości 3 MOA. Jej jasność może być regulowana, pozwalając na współdziałanie z urządzeniami do obserwacji nocnej, bez obawy o oślepienie przez zbyt jasny znak celowniczy.

Przednia soczewka celownika pokryta jest warstwą ochroną zmniejszającą występowanie refleksów świetlnych, oraz zabezpieczającą przed zarysowaniami. Do celownika dostępne są również specjalne nakładki z siatką o wyglądzie przypominającym plaster miodu, znacznie zmniejszające możliwość występowania refleksów świetlnych.

Celownik M68, jak wszystkie kolimatory, zbudowany jest tak, aby używać go z wykorzystaniem obu oczu - co nie powoduje zmniejszenia pola widzenia.

Dane techniczne:
Masa: 174 g
Wysokość: 62mm
Długość: 125mm
Szerokość: 53mm
Zasilanie: jedna 3V bateria litowa typu 2L76

Na podstawie materiałów producenta oraz informacji własnych opracował: Sundowner

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%