Chorwacja

2009-09-05 00:47:44

Nulum we własnej osobie

America's Army wraz ze swoją sceną i graczami umarło. Takie stwierdzenie usłyszałem już nie jeden raz. Czy to prawda czy tylko słowa rzucane na wiatr, będziecie mogli sami ocenić. Chciałbym przedstawić artykuł na temat chorwackiego „amerykasa" jako wstęp do całego cyklu tekstów zatytułowanego SCENY AA ŚWIATA. Jak nie trudno się domyślić skupiać będziemy się na krajach europejskich, ponieważ to tutaj najwięcej mamy do pokazania, jednak postaramy się także dotrzeć troszeczkę dalej.
Na reprezentanta Chorwacji wybrałem Nuluma. Myślę, że jest to dość znana postać graczom. Nawet, jeżeli ktoś nie kojarzy tego nicka, to najważniejsze jest to, co ma do powiedzenia na temat Chorwacji pod względem gry America's Army.

 

Piona : Cześć, wiem o tym, że obecnie reprezentujesz klan eclecticMinded i pochodzisz z Chorwacji. Czy mógłbyś opisać w kilku słowach scenę chorwacką ?

Nulum : Scena tutaj umarła. Obecnie nie ma żadnej drużyny, która mogłaby uczestniczyć w rozgrywkach europejskich i coś ugrać. Oczywiście są klany chorwackie, ale tylko i wyłącznie „pubskillowe" . Jest kilku dobrych graczy, którzy obecnie grają lub wcześnie grali w najlepszych zespołach na szczeblu europejskim .

 

Piona : Chciałbym się dowiedzieć coś na temat rozgrywek, jakie są organizowane w Twoim kraju, jeśli chodzi o AA. Jakieś puchary, ligi ?

Nulum : Nie ma żadnej aktywności w tym momencie, jeśli chodzi o America's Army w Chorwacji Kiedyś były organizowane turnieje, które graliśmy, na chwilę obecną drużyny są tak podzielone, że nie było by, komu ich grać po prostu.

 

 

Piona : A jak często organizowane były takie wydarzenia ? Czy było ich wystarczająco dużo czy jednak czuło się niedosyt ?

Nulum : Jeżeli chodzi o turnieje to był jeden czasem dwa rocznie, i była nawet liga, jednak to wszystko nigdy nie było „na serio".

 

Piona : Myślę, że rozumiem, co masz na myśli. Interesuje mnie też strona organizacyjna w Waszym kraju. Czy macie stronę poświęconą grze w Waszym ojczystym języku, gdzie znajdowałyby się nowinki ze sceny, informacje o ważnych wydarzeniach ?

Nulum : Nic mi nie wiadomo na ten temat. Myślę ze w chwili obecnej nie posiadamy takiej strony, a jeśli jest to ja nic nie wiem o jej istnieniu.

 


P: Który klan jest tym „topowym" w Chorwacji ?
N: Team Smurf's był na pewno. Oni wygrywali wszystko w Chorwacji i poprzedni TWL Invite też im się udał .

Piona : Który klan jest tym „topowym" w Chorwacji, biorąc pod uwagę zdobyte tytuły w ligach i turniejach.

Nulum : Team Smurf's był na pewno . Oni wygrywali wszystko w Chorwacji i poprzedni TWL Invite też im się udał . Jednak przez ostatni okres są nieaktywni i przez to czują się podzieleni.

 

Piona : Czy jest organizowane u Was coś w stylu Pucharu Chorwacji ?

Nulum : Niestety nie.

 

Piona : A jeżeli chodzi o puchar Europy. Co myślisz o wydarzeniu, jakim jest Euro Cup ? Czy Chorwacja ma swoją drużynę narodową ? Jeżeli tak to, w jaki sposób byli wybierani zawodnicy do tego zespołu ?

Nulum : Nigdy nie chciałem wystąpić w tych rozgrywkach. Do drużyny narodowej było dużo chętnych, oczywiście takich, którzy się nie nadawali. Hołota chciała grać w pucharze międzynarodowym to im na to pozwoliliśmy. Jednak, jeżeli chodzi o mnie i moich znajomych to odcinamy się od tego.

 

Piona: Chciałbym teraz zapytać Ciebie o Polskę. Jak byś opisał naszą scenę AA w kilku słowach ?

Nulum : Z tego ci się orientuje jest ona ogromna, ale co najważniejsze bardzo aktywna.

 

Piona : A czy znasz jakieś polskie klany ? Może pojedynczych graczy ?

Nulum : Oczywiście. Znam obecne SPQR, a dawniej Wilde. Jeśli chodzi o graczy to Juzek, Lolek, Fisher, Bielmo, Pun, Potey, Weirdo, i naprawdę wielu innych. Większość z nich udało mi się poznać osobiście na lanie w Warszawie.

 


narada w obozie dywizji AA FX podczas finałów HLC 07 (Nulum w środku pierwszy rząd)

Piona : Cieszę się, że poruszyliśmy ten temat. Mógłbyś mi powiedzieć jak oceniasz organizację finałów ligi Heyah Logitech Cybersport ? I co sądzisz na temat takich imprez ?

Nulum : LAN party było wspaniałe! Taka impreza nigdy nie mogłaby się wydarzyć tutaj w Chorwacji. Turnieje off-ine są o wiele lepsze niż te przez Internet. Dostarczają o wiele więcej emocji i rozrywki, i co najważniejsze wykluczają wszelkie możliwości oszukiwania.

 

Piona : Na koniec pytanie o sponsoring w AA. Ciekaw jestem jak to wygląda w Chorwacji. Wasze klany mają jakieś wsparcie od sponsorów? Jeśli tak to, na czym ono polega ?

Nulum : Jeżeli występowałoby pojęcie sponsoringu w Chorwacji, to na pewno drużyny takie jak Smurf's nie przestały by grać. Nigdy nie znalazło się wsparcie finansowe na serwer do gry czy chociażby ventrilo. Ani firmy i czy organizacje w Chorwacji nie dały nigdy nic dla tej gry.

 

Piona : Bardzo dziękuje za rozmowę oraz życzę samych sukcesów zarówno esportowych jak i życiowych.

Nulum : Nie ma sprawy, mam nadzieje, że informacje które udało mi się przekazać w tym wywiadzie będą ciekawe i przydatne dla czytelników.

 

 

Nie mam wątpliwości, że taki tekst skłania do automatycznych porównań z naszą sceną . I myślę, że bardzo dobrze, jeśli tak się dzieje. W tym artykule mamy styczność ze sceną chorwacką, która zostaje ukazana przez Nuluma jako taka, dla której nic już nie da się zrobić, a on sam stara się od niej odciąć i zapomnieć o jej istnieniu. Ja osobiście cieszę się, że u nas dzieję się o drobinę więcej, a na pytanie czy nasza scena podobnie jak zdaniem Nuluma chorwacka umarła, odpowiedź zostawiam czytelnikom.

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%