Combat Lifesaving

2009-08-10 18:14:06

Podczas szkolenia z udzielania pierwszej pomocy nauczysz się rozpoznawać i leczyć najczęściej występujące urazy i obrażenia podczas walki. Rola sanitariusza w AA3 zdecydowanie wzrosła w porównaniu do medyka z linii 2.8.x gry - może on przywracać do rozgrywki unieruchomionych współtowarzyszy. Ważne jest więc dobre zapamiętanie 4 (słownie czterech) obrażeń oraz remediów na nie.

Szkolenie odbywa się w zaciemnionej sali wykładowej. Przed tobą leży fantom zwany pieszczotliwie przez wykładowcę Simmanem. Po wysłuchaniu informacji o pierwszej pomocy oraz filmu z prawdziwym bohaterem Armii USA możemy przystąpić do ćwiczeń praktycznych. Sam proces leczenia jest banalnie prosty i polega na wciśnięciu klawisza akcji patrząc na manekina. W przypadku wielonarządowych urazów leczenie przebiega automatycznie uraz po urazie.

Sprawa komplikuje się trochę gdy mamy do czynienia z żołnierzem niezdolnym do poruszania się. Wtedy do akcji wkraczają wcześniej wspomniane 4 najbardziej typowe obrażenia występujących na polu walki, które rozpoznajemy po objawach. Po najechaniu kursorem na postać Simmana i wciśnięciu klawisza akcji pojawi się objaw na który musisz odpowiednio zareagować wybierając za pomocą menu kołowego właściwy schemat postępowania.

Poniżej znajdziesz przetłumaczoną listę objawów wraz z możliwościami ich leczenia. Proszę pamiętać, iż właściwego przyporządkowania musisz dokonać samodzielnie.

 

 OBJAWY
SPOSOBY LECZENIA
WEAK PULSE - słaby puls   SALINE - sól fizjologiczna
SHALLOW BREATHE - płytki oddech  OPA - rurka ustno-gardłowa
LABORED MOVEMENT - utrudniony ruch/poruszanie SPLINT - szyna
PALE SKIN - blada skóra SMELING SALTS - sole trzeźwiące

 

Po przetrenowaniu wszystkich możliwych obrażeń przychodzi czas na właściwy test znajomości "medycyny polowej". Otrzymujesz 8 pakietów służących leczeniu i tak jak wcześniej za pomocą menu kołowego musisz poprawnie wybierać sposoby leczenia. Po wykorzystaniu wszystkich pakietów wykładowca przedstawi wyniki Twojego egzaminu.

 

opracowanie Gargamel

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%