Fit to Win

2009-08-10 18:55:46

Aby nauczyć się walczyć jak żołnierz najpierw trzeba nauczyć się poruszać jak żołnierz” – takim o to cytatem zaczerpniętym z  Americas Army 3 rozpoczynamy artykuł opisujący pierwszy podstawowy trening przeszkód terenowych, czyli „Fit to Win”.

 

Zanim przystąpisz do kolejnych treningów, armia musi upewnić się, że potrafisz poruszać się jak żołnierz. W tym właśnie celu został przygotowany ten trening. Dzięki niemu poznasz zasady sterowania Twoim wirtualnym wojakiem jak i przyzwyczaisz się do rozmieszczenie przycisków odpowiedzialnych za chodzenie, kucanie, czołganie itp.


Po krótkim ekranie ładowania, pojawimy się na poligonie US Army. Nasz instruktor CALERO poprosi Cię abyś podszedł/a bliżej. Po wykonaniu te arcytrudnej czynności rozpocznie się krótka przemowa, po której zostaniesz wyznaczony/a do pokonania toru. Grzecznie podejdź do białej linii i oczekuj na sygnał startu. Pamiętaj, że poruszasz się zawsze po białym torze, czyli środkowym. Ścieżka czerwona i niebieska zarezerwowana jest dla dwóch pozostałych rekrutów sterowanych przez komputer.

Tor składa się z 7 przeszkód pomijając prosty odcinek, który najlepiej przebiec sprintem. Staraj się pokonywać przeszkody w jak najkrótszym czasie. W nawiasach [ ] podane będą przyciski które domyślnie odpowiadają za akcje potrzebne do pokonania danej przeszkody.

Bardzo krótkie opisy:

Pierwsza przeszkoda to cylinder, który pokonujemy „na kucaka” – [C]

Następna to bardzo nisko zawieszony drut kolczasty pod którym trzeba się przeczołgać – [X]

Trzecią przeszkodą jest krótki korytarzyk w którym poruszać będziemy się tylko klawiszami [W,A,S,D] (w tym momencie sterowanie myszką jest wyłączone)

Następnie musimy przeskoczyć trzy płotki – tuż przed przeszkodą naciskamy przycisk akcji [Spacja].

Przystępujemy do piątej przeszkody. Tutaj należy wejść po drabinie na półkę, przejść po belce do drugiej półki i zejść z niej po drabinie - aby wejść na drabinę należy do niej podejść i nacisnąć przycisk poruszania się do przodu [W], aby z niej zejść musimy stanąć do drabinki tyłem i aktywować przycisk odpowiedzialny za poruszanie się w tył [S].

Szóstą przeszkodę pokonujemy dzięki tak zwanemu „battle roll” – podchodzimy w wyznaczone przez strzałkę miejsce, kładziemy się i naciskamy dwa razy przycisk odpowiedzialny za poruszanie się w prawo - [D]. W tym momencie przeturlamy się pod zawieszonym nad nami drutem kolczastym.

Kolejna przeszkoda podobna jest do tej z półkami i belką, ale tym razem trzeba przejść nad wykopanym rowem, a sama beka jest dłuższa i węższa.

Ostatnim odcinek należy przebiec sprintem. Tutaj przyda nam się umiejętność ślizgu, gdyż w połowie toru znajduje się taki sam cylinder jak na początku treningu. Najlepiej jest rozpędzić się i tuż przed cylindrem nacisnąć przycisk [C]. W ten sposób wślizgniemy się do cylindra i tym samym szybciej go pokonamy. Później tylko dobiegamy do mety.


PUNKTACJA

Basic: 150sec
Proficient: 90sec
Expert: 65sec 

Po finiszu ukaże nam się okienko z gratulacjami i podsumowaniem całego biegu. Jeśli trening został zaliczony, to automatycznie odblokowany zostanie kolejny, czyli „Basic Rifle Marksmanship”, który opisujemy w tym artykule.

Malutki

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%