AmericaArmy.pl

Lornetki polowe M22 i M24 Apache

2009-08-14 18:00:49

US Army przydziela lornetki polowe dowódcom drużyn i zespołów ogniowych, którzy wykorzystują je do prowadzenia obserwacji pola walki, kierowania ogniem pośrednim, identyfikacji celów i określania odległości.

Lornetka M22

Lornetka polowa M22.Lornetka polowa armii USA oznaczona symbolem M22 zastąpiła w 1987 roku wcześniejszy model, oznaczany symbolem M19. M22 charakteryzuje się siedmiokrotnym powiększeniem i obiektywami o średnicy 50 mm. W prawym obiektywie widoczna jest siatka, pozwalająca ustalać odległość do celu. Szkła lornetki chronione są przykrywkami, lornetkę mogą wykorzystywać osoby noszące okulary. Obiektywy pokryte są od wewnątrz filtrem przeciwlaserowym – światło słoneczne, padające bezpośrednio na szkła, może się od nich odbijać. Samo urządzenie pokryte jest warstwą materiału ochronnego, zabezpieczającego je przed wstrząsami i wodą (do głębokości 5 metrów). Materiał ochronny pozwala też na pewny chwyt lornetki. By zapobiec zaparowywaniu szkieł, wnętrze lornetki wypełnia azot.

Lornetka M24

Lornetka polowa M24 Apache.M24, nazywana także Apache, to pierwsza w armii USA lornetka kompaktowa – znajduje zastosowanie zwłaszcza w lekkich oddziałach piechoty i jednostkach specjalnych. Szkła, o średnicy 28 milimetrów, powiększają obraz siedmiokrotnie. Urządzenie znane jest z doskonałej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, podobnie jak M22 pokryte jest warstwą materiału ochronnego.

Uwaga: w grze lornetki znajdują się na wyposażeniu dowódców drużyn i zespołów ogniowych na następujących mapach: Mountain Pass, River Basin, Insurgent Camp, Bridge, Mountain Ambush. M22 wykorzystywana jest przez normalne oddziały, M24 przez jednostki Rangers i powietrznodesantowe.
W grze nie można upuścić ani podnieść lornetek. Zamiast tego, po śmierci dowódcy, gracz, który zostaje promowany na jego miejsce, otrzymuje lornetkę automatycznie.

Na podstawie podręcznika polowego armii USA FM 23-10 (Sniper training), instrukcji do gry i wiadomości własnych opracował: Inkub

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%