AmericaArmy.pl

M141 BUNKER DEFEAT MUNITION (BDM)

2009-08-25 21:53:24

M141 BUNKER DEFEAT MUNITION (BDM)

M141 Bunker Defeat Munition (BDM) SMAW-D (Shoulder-Launched Multipurpose Assault Weapon) to ręczna wyrzutnia rakiet używana przez jednostki US Marines. Jest w stanie zniszczyć różnego rodzaju fortyfikacje, zabudowania czy też lekko opancerzone pojazdy. Amerykanie używali jej również do obrony bunkrów.

 

Cechy: Wyrzutnia jednorazowego użytku(single-shot), poczym jest bezużyteczna
Rodzaj ognia: pojedyńczy wystrzał
Pole rażenia(zasięg): od 15 do 500 metrów
Kaliber: 83mm
Waga wyrzutni: 7,50 kg
Długość wyrzutni: 0,81 m
Amunicja: Pojedyncza rakieta
Prędkość początkowa: nieznana
Każda wyrzutnia posiada możliwość zamontowania celownika noktowizyjnego bądź laserowego

Opis pocisku

Rakiety HEPD (High Explosive Dual Purpose) były używane przez Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych (USMC) podczas operacji JUST CAUSE (Panama 1989) i przez obie Armie i Morskie jednostki podczas operacji Pustynna Burza. Rakieta HEPD opakowana jest w lekkim pakunku, prosta w załadowaniu do wyrzutni - od razu gotowa do działania w warunkach działań wojennych. SMAW-D BDM bez problemów może być przenoszona przez jednego żołnierza, dopuszczalny jest też zrzut z powietrza. Każdy pocisk ma inteligetny zapalnik, który automatycznie wybiera właściwy tryb wybuchu głowicy do zniszczenia celu. Gdy rakieta uderza miękki cel np.  piasek a pod nim znajduje się bunkier, zapalnik opóźnia wybuch głowicy bojowej aż rakieta dotrze głęboko do celu. Rakieta po zetknięciu się ze ścianą, lekko zbrojnymi pojazdami lub innymi twardymi celami natychmiast eksploduje.
SMAW-D  można używać do niszczenia bunkrów i fortyfikacji. Przebija się przez żelbetonową ścianę grubości 20 cm i 30 cm potrójnej cegły.
Obecnie produkcja M141 została ograniczona.

opracowanie ANONIM

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%