MOS: SAW

2009-08-10 17:47:19

M249 Squad Automatic Rifle (w skrócie: M249 SAW) jest bronią wsparcia, więc jest stosunkowo duża i ciężka - sam magazynek z 200 sztukami amunicji waży nieco ponad 3kg. W prowadzeniu ognia zaporowego ważnie jest to aby był on celny i skutecznie unieruchomił przeciwnika. Ważne jest też to aby żołnierz posiadający taką broń był w miarę mobilny. Dlatego zaprojektowano i wprowadzono do użytku lżejsze, mniejsze i cichsze magazynki mieszczące do 100 sztuk amunicji. Dzięki temu strzelec ma większą kontrolę nad SAWem, co w efekcie daje mniejszy rozrzut, a sama karabin waży mniej, więc żołnierz może się szybciej przemieszczać.


To szkolenie ma przygotować strzelca do posługiwania się M249 SAW tak aby prowadził on celny ostrzał, idący w parze z oszczędnością amunicji.


Samo szkolenie jest bardzo proste i wymaga od nas podstawowej umiejętności celowania i strzelania seriami. Po rozpoczęciu MOSa podejdź do Drill Sereganta Inouye, wysłuchaj krótkiego instruktażu, zabierz M249 z dwoma magazynkami i podejdź w wyznaczone przez strzałkę miejsce, gdzie przyjmij pozycję leżącą. Po rozpoczęciu wyzwania losowo będą ukazywać się trzy typy tarcz. Pierwsze z nich to tarcze typu „Supression Target", których jest najwięcej i do których trzeba oddać najwięcej celnych strzałów, ponieważ potrzebują wymaganej ilości pocisków aby się schować. Drugim typem są „Pop Up" czyli cele które kładziemy tylko jednym celnym pociskiem. Obydwa rodzaje tarcz występują w kolorze czerwonym, także nie ma problemu z wypatrzeniem ich na tle strzelnicy. Ogółem do zestrzelenia masz 22 czerwone tarcze. Ostatnim rodzajem są charakterystyczne ciemnozielone tarcze odwzorowujące cywili, które mogą pojawiać się znienacka na linii strzału, więc musisz na nie uważać, ponieważ trafienie w taką tarcze zaliczane jest jako ROE.

Po zestrzeleniu wszystkich celów zamelduj się u porucznika Colemana, który przedstawi Ci wyniki naszego testu. Do podsumowania zaliczają się zestrzelone tarcze i ogólna celność. Jeśli trening został zaliczony, to od tej chwili będziesz mógł używać „Soft Bag" czyli opisanego na początku magazynka mieszczącego 100 sztuk amunicji.

PUNKTACJA

Basic: 1801
Proficient: 3001
Expert: 3801
Max: 4000

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%