AmericaArmy.pl

Mapa Urban Assualt. Opis taktyki dla obu stron.

2009-08-22 08:49:03

Urban Assault czyli szturm na zaludniony teren jest mapą bardzo popularną dla graczy : dla początkujących - cenią ją przede wszystkim za szybkość, dynamiczność realizm wojenny oraz klimat arabski (a`la Irak). Z kolei graczy o większym stażem przyciąga do mapy magia starego dobrego M16.

Pojawiają się też jednak zdania, że jest to mapa dla kamperów i spammerów.


TEREN

Na tej mapie nie ma obrony - zwycięstwo zależy od tego kto szybciej przejmie oba ładunki, albo czyja drużyna doprowadzi do wyeliminowania wszystkich sił wroga.

Teren jest zabudowany, 23 budynki możliwe do zdobycia, wśród nich dwa obiekty : cele, oraz dwa punkty obserwacyjne, płoty, prowizoryczne dachy oraz dwa zniszczone samochody na alejach - przydadzą sie nam do osłony.

Jest 5 alej :

- Golf od południa,
- Julia od zachodu,
- India od północy,
- Kilo od wschodu
- oraz główna aleja Hotel

Mapa UA

aleje są położone przy budynkach : Julia przy punkcie obserwacyjnym Echo (Echo Vantage). Golf przy trzech budynkach Alpha, India przy trzech budynkach Delta ,Kilo przy ruinach oraz dwóch budynkach Foxrot w tym jednym z punktem obserwacyjnym.
Główna aleja Hotel jest otoczona przez 8 budynków w tym dwa gdzie znajdują się ładunki są to : od północy Ruiny Charlie, dwa budynki Charlie i budynek gdzie się znajduję ładunek Bravo

od południa trzy budynki Bravo oraz budynek gdzie znajduje się ładunek Alpha.

Cel zachodni ALPHA znajduję się obok rogu Julii i Hotelu a dokładniej obok zachodniego budynku Brawo, natomiast cel wschodni BRAVO obok rogu alej Hotelu i Kilo oraz budynku Charlie
W zależności od wyboru teamu zaczynamy albo od zachodu obok przy ruinach Charlie albo od wschodu przy ruinach Foxrot.

UZBROJENIE

 


Przeciwnik jest uzbrojony w kałasznikowa, RPK możliwi snajperzy z Mosin Nagant, my mamy do wyboru M16, SAW oraz możemy wziąść do dwóch snajperów z M24 - niestety nie ma M203 i M4A1 co może wydawać się na początku błędem jednak później M16 będzie też dla nas dobre.

 TAKTYKA DO BRONI

 

OPERATOR M249 SAW

żołnierz z M249 czyli SAW to ważny człowiek na tej mapie, zabija szybko, może dać niezłą osłonę szczególnie przy skrętach alej - trzeba ją stosować do obrony alej i osłaniając przemieszczającego się kolegę oraz przyciskać ogniem terrorystę chcącego rzucić granat - wtedy kolega rzuci granat błyskowy lub odłamkowy i go zlikwiduje.
Dobrym miejscem do obrony dla SAWA są ruiny : Charlie i Foxrot oraz skręty alej : Kilo z Golfem, Kilo z Hotelem, Kilo z Indią oraz Julii z Golfem, Julii z Hotelem i Julii z Indią.

SNAJPER M24

Snajper z M24 przydaje się przy alejach, jednakże ta mapa dla snajpera jest największym wyzwaniem i musi to być niezwykle dobry i szybki człowiek, nie powinien wystawiać na małe odległości - ze swoją Berettą nie ma szans.
Dobre miejsca dla snajpera są 4 : Dwa punkty obserwacyjne, Echo oraz Foxrot oraz budynek zachodni Alpha i Delta - z tym że te punkty obserwacyjne mają na siebie widok, więc trzeba uważać na okna z tych punktów.
Przez Echo i Foxrot widać aleję Hotel oraz każdy ma widok na jeden cel : Echo na zachodni, a Foxrot na wschodni, natomiast z pozostałych punktów widać dobrze całe górę gdzie się znajdują budynki cele.
Warto aby snajper z M24 miał "ochronę" tzn. musi poruszać się z jednym,albo przynajmniej jeśli jest schowany w budynku , ten który osłania musi być na miejscu przez ,które wróg może się przedostać do snajpera np. w punkcie obserwacyjnym Echo ,tym miejscem jest wejście do niego ,jeśli snajper jest na górze budynku,
Wtedy ten ,który osłania musi być ,albo w wejściu ,albo w którymś rogu tak ,żeby widział kąt gdzie jest wejście ,aby zlikwidować wroga.
Głównym zadaniem snajpera jest szybka likwidacja wroga w alejach oraz w budynkach ,oraz na kompleksach budynków BRAVO i Charlie ,czyli tam gdzie są cele - nie zostaje ciągle w jednym miejscu bo zostanie zdemaskowany , przemieszcza się w dobre miejsca.

STRZELEC M16

Główny trzon drużyny czyli żołnierze z M16 - to oni są zespołem szturmowym i od nich głównie zależy zwycięstwo.
Podczas gdy człowiek z SAWem i snajper będą osłaniać i siedzieć najczęściej w jednym miejscu, strzelcy poruszają się niemal bez przerwy, gdyż czyhają na nich granaty.
Stawać powinni tylko przy rogach, gdy nie ma SAWa i osłaniając przemieszczających się kolegów oraz przygotowując się bezpośrednio na szturm do budynków-celów.
Bezpośredni szturm do budynku-celu powinien wyglądać następująco : najlepiej z dwóch stron, najlepiej po dwóch, - obaj uchylacie lekko drzwi, tak aby nie widział was wróg, jeden wrzuca błyskowy i po wybuchu szturmujecie - po tym jeden zajmuje towar a drugi pilnuje aby nikt nie wszedł, pamiętajcie o zamykaniu drzwi, możecie dla utrudnienia wrogowi uchylić lekko aby miał problem z otwarciem, będziecie wtedy wiedzieli, że jest blisko.

GRANATY

Używajcie wszystkich granatów, każdy ma po jednym zwykłym, dwóch błyskowe i jeden dymny.

Odłamkowymi rzucajcie na dach gdzie zauważycie wroga lub w róg, gdy jeden kolega przyciska ogniem z M16 lub SAWa - rzucasz granat odłamkowy, uważajcie na swoich ludzi ! jeśli nie jesteście pewni - nie rzucać ! Odłamkowy to bardzo skuteczna broń na tej mapie lecz nieumiejętne nim posługiwanie się może nas kosztować dużo ROE.

Błyskowe są do szturmowania budynków, jeśli nie ma wroga - nie rzucacie - jeśli nie jesteście pewni czy jest tam wróg - rzucajcie, zachowajcie po jednym na budynki - cele.

Granaty dymne są ważne na tej mapie i powinny być doceniane.
Dymny rzucajcie na aleje w stronę wroga, tak aby zasłonić go dymem, wtedy rzucacie odłamkowy i wróg ginie - nie rzucać dymnych na dach ! chyba ,że wchodzicie na górę schodami i chcecie zasłonić jedną stronę, równiez jeśli zabraknie wam błyskowych rzucajcie dymnych w środek budynków, dymne granaty są głównie do zmylenia przeciwnika np. aby zmienić kierunek i zaatakować od tyłu lub z boku, albo do osłonienia niekrytej strony - to do broniących celu, również podczas przejmowania można siebie zasłonić dymnym - wtedy wróg nie będzie wiedział kto jest w budynku - to dla przejmującego ładunek i gdy wejdzie nie zobaczy cię.

TAKTYKA GRY


Urban Assualt nie należy do prostych map - aby wygrać, drużyna musi być nieźle zgrana.
Jeśli chcesz atakować na cel, na tej mapie musisz robić to szybko, akcja na przejmowanie musi być dobrze zorganizowana, gdy przejmujesz cel musi ktoś być z tobą i pilnować.
Ważne na tej mapie jest rozstawienie oraz droga, która obierzesz podczas marszu, poruszać się trzeba szybko z kąta w kąta - nie wolno pozostawać na środku alei, trzeba uważać na granaty. Najlepszym sposbem na nie jest chowanie się do budynku lub w kąt albo jeśli już granat jest blisko ciebie - szybkie wbiegnięcie do budynku.
Zawsze lepiej mieć przewagę na górze, więc chodź po dachach i aleje najlepiej przechodź przez budynki.
Jeśli aleja nie jest kryta - puść tam granat dymny - wtedy przeciwnik nie będzie wiedział gdzie jesteś, a jeśli będziesz na górze - zlikwidujesz go szybko
Podążanie bezpośrednio alejami nie jest wskazane chyba, że będzie cię osłaniał kolega z rogu - musi być szybki, na tej mapie ważne są budynki szczególnie z górą i oknami gdzie można strzelać - ciężko odbić taki budynek, a poza tym chroni dobrze przed granatami, które są największą zmorą.
Szturm musi być szybki, gdyż wróg może cię zauważyć i rzucić granat - jedno wejście do budynku powinno szturmować co najmniej dwóch ludzi - jeden uchyla lekko drzwi patrząc czy jest wróg, jeśli jest drugi rzuca błyskowy i wchodzicie jeśli atakujecie z dwóch stron budynek cel - musicie to zrobić równocześnie - na raz dwa trzy.
Jeśli atakujecie od wschodu - idźcie aleją Golf między budynkami, odradzam zdecydowanie India, gdyż łatwo zginąć od granatu. Jeśli atakujecie od zachodu - podążajcie Indią, tam tylko przez budynki, Golfem nie idźcie - tam też łatwo zginąć, nie kierujcie się na początku aleją Hotel, gdyż będziecie łatwym celem, atakowanym z dwóch stron.
Nie żałujcie amunicji, macie jej pod dostatkiem oraz granatów - starczy wam i są przydatne na tej mapie.
Gdy zajmujecie cel powinniście być ubezpieczeni przez kolegów, którzy będą poza budynkiem pilnować by nikt nie wszedł - najlepiej przy skrętach alej i w budynkach na skraju mapy.
Jeśli przeciwnik atakuje z daleka to jeden przyciska ogniem, drugi rzuca "zagotowany" granat.
Ogólnie cele zajmujecie szybko, a przechodzicie po "cichu"

opracowanie Wolczewski

skład i korekta Gargamel

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%