Michael Bode

2009-08-10 20:47:03

Wywiad został przedrukowany i przetłumaczony za zgodą serwisu americasarmy.com

 

Pyt: Jaka główna cecha wyróżnia America's Army 3 spośród wszystkich innych gier na rynku?

Odp: Tożsamość gry jest oparta na tych samych zasadach, na których opiera się Armia USA - 7 "Wartościach Armii". Te reguły, określone skrótem LDRSHIP (Lojalność, Obowiązek, Respekt, Bezinteresowna Służba, Honor, Uczciwość i Osobista Odwaga), to podstawy bycia żołnierzem. Oparliśmy grę na tych samych zasadach i nagradzamy graczy stosujących je podczas rozgrywki. Pewnie, ze mamy niesamowita grafikę i cechy, mógłbym wymienić długą listę zawierającą elementy ocierające się o te spotykane w wielu innych grach, jednak w końcowym rozliczeniu to właśnie te 7 wartości oddziela naszą grę od innych.


Pyt: Dlaczego Wartości Armii są tak ważne dla Armii USA?

Odp: Te wartości są podstawą oceniania standardów zachowania każdego żołnierza Armii USA. Te niepodważalne reguły pokazują światu na czym opiera się Armia i wytyczają żołnierzom drogę postępowania niezależnie od sytuacji w jakiej się oni znajdą. Gdy stają przed trudną decyzją, której konsekwencjami może być życie lub śmierć, to właśnie one kierują żołnierzy na najlepszą drogę. Nie są to puste słowa lub określenia „misji" które możecie znaleźć w innych organizacjach. Żołnierze biorą te wartości do serca i są szkoleni aby je utrzymać nawet za cenę własnego życia. Znałem wielu żołnierzy, którzy pomimo odejścia ze służby w Armii, dalej żyli z dnia na dzień według tych właśnie zasad.

Wiec dlaczego są one ważne dla Armii? Gdy żołnierz żyje i wychowuje się zgodnie z tymi szlachetnymi zasadami, wtedy posiadasz siłę która postępuje jednomyślnie i według tych samych reguł. Jesteśmy narodem zbudowanym na zasadach i to samo tyczy się naszych sił zbrojnych.


Pyt: Dlaczego Wartości Armii są ważne dla gry?

Odp: Naszą misją w przypadku AA3 jest stworzenie jak najbardziej autentycznego doświadczenia gry Armii USA. Oczywistym jest to, że Wartości Armii będą odgrywać znaczącą rolę w tej misji. Są one miarą dokonań w systemie punktowania. Gdy pomimo ostrzału ratujesz i opatrujesz towarzysza to jest to Bezinteresowna Służba i dostajesz punkty za tą czynność. Gdy postępujesz zgodnie z rozkazami swojego dowódcy oddziału i kierujesz się na konkretny cel lub osłaniasz wskazany obszar - dostajesz punkty za Obowiązek. Staramy się uchwycić intencje i duch tych wartości i przedstawić je i ich znaczenie graczowi. America's Army, pomimo bycia fps'em, nigdy nie opierała się na zabiciu przeciwnika. Stawia ona nacisk na wykonanie misji i to w taki sposób, który przyniesie chwałę tobie, twoim towarzyszom, a także Armii.


Pyt: Dlaczego Wartości Armii są ważne dla gracza?

Odp: Moją osobistą nadzieją jest to, że gracze wezmą sobie do serca Wartości Armii i w rezultacie rozgrywki będą wykorzystywać je w swoim codziennym życiu. Każdy zyskuje na tym, że w świecie pojawi się trochę więcej Uczciwości i Honoru. Jednak w mniejszym zakresie gry, wartości te są miarą wydajności i osiągnięć gracza. Szanse odblokowania osiągnięć i szkoleń w wyposażeniu są bezpośrednio uzależnione od zdolności gracza do przestrzegania tych reguł podczas wirtualnej kariery żołnierza. Poprzez zmianę terminologii osiągnięć z „Miałem 6 killi w tej rundzie, wymiatam" na „Dostałem 6 punktów Osobistej Odwagi za moje akcje w tej rundzie, wymiatam" zmieniamy definicję sukcesu wśród graczy. Znakomicie udało się nam to w przypadku America's Army 2 i sytemu punktów Honoru. Poszerzamy to o wszystkie Wartości Armii.


Pyt: Jakie są cele systemu punktacji w grze?

Odp: Celem systemu punktacji jest nagradzanie gracza pozytywną podporą za ich działania. Kierujesz gracza no „słuszną" drogę rozgrywki. Czasami, na przykład w przypadku złamania zasad walki (ROE), chcesz potępić negatywne zachowania, takie jak postrzelenie członka drużyny. Celem systemu punktacji jest zachęcenie graczy i zobrazowanie ich wydajności. Osiągamy to dzięki wbudowanym w grę osiągnięciom, systemie punktowania Wartości Armii i całej masie statystyk. Prawdopodobnie jesteśmy jedną z gier najlepiej wyposażonych w statystki. Myślę, że gracze będą oszołomieni ilością dostępnych informacji na temat ich zachowania w grze. America's Army nie jest wyłącznie gra publiczną; Armia przez lata wykorzystywała platformę jako narzędzie szkoleniowe i edukacyjne. Wykorzystaliśmy tą wiedzę w sieciowych i szkoleniowych fragmentach gry aby pokazać graczom wierny obraz tego jak bardzo zaawansowana technologicznie jest naprawdę Armia.

tłumaczenie Chomiq

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%