Mountain Pass

2009-08-22 09:08:33

To co teraz nasmaruję wynika z wielu godzin spędzonych na tej mapce i może się komuś mniej doświadczonemu przyda na przyszłość.

Taktyka dla obrony:
1. m16 zajmuje pozycję na DP (górka z prawej strony spowna obrony) w takim miejscu żeby mieć pole ostrzału na East CP (górka na środku) i assault road jego zadaniem jest raportowanie o rusherach zmierzających na CP oraz ich eliminacja.
2. m16 zajmuje pozycję na CP (top ewentualnie North CP) i obkłada granatami podejście pod CP (East CP i North CP) w reakcji na raporty o rusherach przekazywane przez m16 z DP.
3. m16 zajmuje pozycję na dolnej półce w lewym rogu mapy (NW low) skąd prowadzi ostrzał na CP oraz półkę na której kisi się assault.
4. m249 zajmuje pozycje na dolnej półce CP (South CP) skąd może skutecznie kryc dolinę oraz obrzucać granatami East CP jak również w odpowiedniej chwili zrashować tą część mapy i wejść na krótki dystans z swoią 249-ką, oczywiście w reakcji na raporty przekazywane z DP przez m16 nr 1. Bardzo ważnym zadaniem dla 249 jest wykończenie opfora z 203 jeżeli ten będzie chciał ostrzelać z East CP m16 znajdującego się na DP.

Opcje:
1. 249 zajmuje South top CP kryjąc dolinę i nadując East CP oraz eliminując rusherów obchodzących CP dołem (East następnie South aż wreszcie West CP lub zejście do konwoju)
2. m16 nr 3 zajmuje pozycję na górnej półce (NW high, należy pamiętać, że w trakcie wbiegania jest się widocznym dla opfora z 203 i jeżeli ten jest na assault lege ma on łatwy strzał z granatnika, dlatego trzeba obserwować czy nie leci nam na łeb jakaś 203 i robić uniki, z uwagi na dużą odległość opfor musi strzelać z dużym wyprzedzeniem i jeżeli zawrócimy to nic nam się nie powinno stać a assault straci cenny granat) zadanie jak wcześniej, ewentualnie NW low CP i nadowanie podejścia pod CP lub rushowanie pod assault lege w zależności od zachowania assaultu.
3. m16 nr 1 w początkowej fazie może ostrzelać przeciwnika jeszcze na drodze przed wejściem na assault lege, a następnie zająć pozycję jak wyżej.
Nie polecałbym żeby obrona próbowała flankować doliną gdyż ma to szanse powodzenia tylko wtedy gdy assault nie sprawdza doliny w przeciwnym razie gość w dolinie jest trup tylko jeszcze o tym nie wie.

Taktyka dla ataku:
Tu niestety nie jest aż tak różowo, gdyż MP to chyba najbardziej niezrównoważona mapka i atak już na starcie ma przerąbane.
1. m16 wbiega na klif (lewa strona przy spownie) i obserwuje czy jakiś amator flankowania nie wbiega do doliny (jeżeli patrzy się krawędzią monitora to mamy większy zasięg widzenia i mgła nam nie zasłania wejścia do doliny znajdującego się od strony obrony) w zależności czy jest flanker można poczekać na niego na klifie (sposób bezpieczny ale jak flanker zawróci to stoimy i stoimy) lub pobiec do przodu i rypnąć mu granat na łeb. Nawet jeżeli z klifu nie dostrzeżemy flankera to biegnąć w kierunku CP należy jeszcze raz sprawdzić dolinę. Następnie zajmujemy pozycję na assault road blisko CP i kryjemy S CP low osłaniając naszego 203, który z East CP eliminuje przeciwnika na DP.
2. m16 zajmuje pozycję na assault lege i ostrzeliwuje top oraz North CP, ewentualnie półkę na NW low. (ta pozycja może być również zajmowana przez m249)
3. m203 zajmuje pozycję na assault road po uprzednim odpaleniu smoka tak żeby być niewidocznym dla ewentualnych opforów z DP i kryje S CP, którędy często potrafi rushować obrona, czekając jednocześnie na m16 nr 1. Następnie wraz z osłaniającym go m16 nr 1 podchodzą do CP i rzucają smoki tak żeby utrudnić obserwację z DP, następnie 203 eliminuje obrońcę znajdującego się na DP, po czym zajmuje CP i eliminuje obrońcę na NW low jeżeli takowy jest, bądź obrońcę znajdującego się na West high w okolicy 2 drzewek
4. m249 rushuje CP w tak żeby być skoordynowany z m16 nr 1 i m203 oraz modli się żeby nie dostać granatem między oczy.

Opcje:
1. m203 może zająć pozycję na assault lege i w pierwszej kolejności zneutralizować ewentualnych obrońców podchodzących na NW low i NW high, w tym czsie m16 nr 1 i m249 rushują CP, a m16 nr 3 ostrzeliwuje top CP.
2. "zając" m16 nr 3 może rzucić smoka na assault lege i po porostu wybiec pod ogień z misją samobójczą biegnąc po assault legu i jak przeżyje skacząc na drogę następnie rushując CP od strony NW low, często się wtedy dzieje, że obrońcy na CP zapominają o rzucaniu granatów na podejście do CP od strony assaultu i walą jak najęci do "zająca", po czym dostają granatem między oczy od rushujących m16 nr 1 i m249.
3. "S CP rush" cały assault atakuje S CP i wykańcza obrońcę na DP oraz tego co kryje dolinę i S CP następnie wszyscy rushują w stronę konwoju przy odrobinie szczęścia i zaskoczonej obronie z jeden atakujący może dobiec do celu.
4. Assault może też przykampić na assault lege i dopiero po wystrzelaniu niecierpliwych obrońców na CP przystąpić do zajęcia tej górki.
Ogólnie rzecz biorąc gra w ataku wymaga większej elastyczności, improwizacji i synchronizacji działań niż gra w obronie, kluczowe jest działanie m203. Niejednokrotnie bardzo przeciętny assault zwycięża gdyż w składzie ma profesjonalistę z granatnikiem.
Kluczowym punktem mapy jest CP, skąd można skutecznie eliminować przeciwników gdziekolwiek by nie byli.

Oczywiście są to przykładowe taktyki i każdy grający na tej mapie ma jeszcze co najmniej kilka manewrów w kieszeni ale dla ludzi nie znających mapy na początek wystarczy. Acha i jeszcze uwaga do pozycji obrońcy na DP w meczach klanowych nie stanowi to problemu natomiast w grach towarzyskich nie jest mile widziane zajmowanie pozycji na DP przez kogokolwiek za wyjątkiem snajperów i można za to dostać kicka oraz przydomek spamera.

Eldrad

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%