Odporozhia

2009-08-09 20:20:47

Informacje wywiadowcze

Czternaście miesięcy temu rząd Czervenii kontrolowany przez PKC (Partie Nacjonalistyczną Czervenii) rozpoczął wydalanie cywilów z kraju przy użyciu siły wojskowej. Prezydent Czervenii – Kasimir Adzic oraz PKC stwarzają niebezpieczeństwo destabilizacji całego regionu. Rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ nie rozwiązały konfliktu, a działacze ONZ są przytłoczeni ilością uchodźców napływających do sąsiadujących obszarów. Kryzys humanitarny epickich proporcji jest nieunikniony w przypadku braku podjęcia stanowczych działań. Rząd Republik Demokratzny zo ta Ostregals (RDO) wspólnie z ONZ poprosił o pomoc Stany Zjednoczone. Prezydent rozlokował Armię USA w celu zapewnienia pomocy humanitarnej oraz rozwiązania kryzysu militarnego.

Historia
Odporozhii

Król Alexander III panował nad Czervenią do momentu zakończenia I-ej Wojny Światowej, kiedy to region podzielił się na mniejsze, niezależne stany znane jako region Obporzhii. W latach 70-tych region ten przeżywał boom ekonomiczny, jednak załamanie gospodarki pod koniec lat 90-tych doprowadziło do rozprzestrzenienia biedy. Rząd RDO urozmaicił swoją ekonomię tworząc dynamiczny przemysł nowych technologii i turystyki. W Czervenii do władzy doszła PKC, która obróciła się przeciwko własnym obywatelom, twierdząc że ich problemy społeczne i ekonomiczne są spowodowane przez osoby nie okazujące „odpowiedniego oddania religijnym i patriotycznym instytucją Czervenskiej kultury.”
Gdy PKC nie udało się doprowadzić do obiecanej ekspansji ekonomicznej, jej liderzy obwinili RDO i inne okoliczne narody. Zrzucając winę za zamach bombowy przeprowadzony przez rebeliantów przeciwnych PKC na wojska RDO Czervenia wypowiedziała wojnę i rozpoczęła inwazję na Republikę. PKC zebrała obywateli Czervenii pod sztandarem przywrócenia regionowi chwały z czasów Króla Alexandra.

W ucieczce przed Czervenskimi wojskami fale uchodźców wylały się z Czervenii prosto do RDO. RDO zapewniła im schronienie i zgłosiła oficjalny protest w ONZ. Widząc bezradność wobec napływu uchodźców oraz brutalnej siły wojsk Czervenii Stany Zjednoczone zaoferowały pomoc sił Armii USA. Rozwścieczony prezydent Kasimir Adzic oświadczył: „Chce im przekazać, że ani za dwa tygodnie, dwa miesiące, dwa lata, nigdy! Nie poddamy się i nie oddamy Czervenii w ręce najeźdźców i tych wspierających ich na południu.”


map1satelitemapmap2


Organizacje

Czervenia i Paredo zo ta Karoden zo Czervenia (PKC)
Wydarzenia I-ej Wojny Światowej podziały region i Król Alexander nie był w stanie utrzymać jego spójności. Obszar obejmujący obecną Czervenie jest tym, co zostało z niegdyś dumnego królestwa. Pomimo tego, że monarchia odeszła od władzy, pamięć o wielkiej historii Czervenii pozostała w pamięci jej obywateli. Spoglądając na ten okres przez różowe okulary Czervenskiej kultury widzimy szlachetnego króla i sprawiedliwego władce.
Wraz z boomem ekonomicznym lat 70-tych i 80-tych nadeszły czasy dobrobytu dla obywateli oraz zmiany dla ich ojczyzny. Utworzona w tym okresie PKC była odpowiedzią na zróżnicowania w regionie. Pomimo neutralnego podejścia do zróżnicowań etnicznych ta mała partia protestowała przeciwko nieudanej asymilacji mniejszości w kulturę regionu.
W wyniku spowolnienia gospodarki nastąpił stopniowy wzrost bezrobocia, dotknął on w szczególności mniejszości, ludzie rozpoczęli poszukiwania kozła ofiarnego. Przewodniczący PKC Kasimir Adzic wezwał członków partii do obserwacji obywateli nie okazujących odpowiedniego charakteru narodowego. Rozpoczął się okres „Organizacji Obywatelskich”, które miały wpływ na niemal każdy aspekt życia, było to najmocniej widoczne na osiedlach akademickich. Pomimo niewielkiej siły politycznej PKC rozpoczęła atak na swoich przeciwników politycznych, profesorów oraz innych nieprzychylnych jej ideologii.
PKC doszła do władzy poprzez obietnice zapanowania nad niepokojami społecznymi i naprawy gospodarki. Gdy rządy PKC zawiodły w kwestii umocnienia gospodarki, zrzucili oni winę na sąsiadów z południa – RDO, twierdząc że osłabienie ekonomii jest spowodowane napływem tanich towarów z południa. Po wypowiedzeniu wojny RDO Prezydent Kazimir Adzic oświadczył, że Czervenia nie spocznie dopóki nie zjednoczy regionu pod jedną flagą i nie przywróci mu dawnej chwały.

Nocza Militarni zo ta Ekspedi (N.M.E)
Wojskowe Siły Ekspedycyjne (N.M.E) to oddział Czervenskich sił zbrojnych stworzony w celu zjednoczenia regionu Czervenii pod kontrolą PKC. Każdy pluton posiada swojego oficera politycznego mianowanego przez PKC. Rolą oficera politycznego jest zapewnienie odpowiedniej postawy ze strony personelu wojskowego oraz usuwanie ze służby „słabych” elementów. Taktyki te są stosowane w celu utrzymania kontroli partii nad wojskiem oraz uniemożliwienia kwestionowania rozkazów. Spośród członków N.M.E wybiera się tych okazujących największe oddanie - zasilają oni szeregi Sozmoten Vilkas – Czervenskich sił specjalnych. Najwięksi fanatycy spośród N.M.E znajdują swoje miejsce właśnie w SV.


Republik Demokratzny za ta Ostregals (RDO)
RDO jest młodym państwem jednak bardzo dumnym ze swojej historii. Po odkryciu przez RDO ropy na terenie Morza Grakozhii nastąpił boom ekonomiczny na terenie całego regionu Odporzhii. Wszystkie narody wykorzystały napływ robotników, jednak najsilniej było to widoczne właśnie na terenie RDO. W przeciwieństwie do Czervenii rząd RDO skupił swoje wysiłki na zjednoczeniu imigrantów z kulturą i państwowością Republiki, dzięki czemu szybko stała się ona centrum kulturalno-ekonomicznym regionu.
Podczas kryzysu lat 90-tych rząd RDO zdał sobie sprawę z tego, że różnorodność jest jego siłą. Programy zainicjowane przez Premier Helenę Procházková wyprowadziły kraj z ruiny finansowej i przyniosły oczekiwany dobrobyt. Rozkwit technologii oraz turystyki stał się podstawą RDO. Corocznie turyści z Ameryki i Europy przybywają tu w celu podziwiania zróżnicowania kulturowego począwszy od buddyjskich klasztorów, a skończywszy na cerkwiach. Obszar ten jest słynny ze swojej kultury, kuchni oraz znakomitych plaż.
Niestety z tego też powodu stał on się pierwszym celem dla Czervenii. Tryumf RDO z zazdrością obserwowany przez wielu obywateli Czervenii był według nich policzkiem dla własnej dumy narodowej. Premier Procházková i jej rząd byli nieprzygotowani na następstwa przejęcia władzy przez PKC w Czervenii. Zrozumieli, że zarówno rząd jak i siły bezpieczeństwa nie były przygotowane na taką ewentualność i zwrócili się do społeczności międzynarodowej o pomoc.

Nocza zo ta Sekuridat zo ta Ostregals (NSO)
Czervenia rozwijała swoje siły wojskowe pod kątem przyszłej dominacji, jednak RDO skupiło się na zapewnieniu lokalnej stabilności i bezpieczeństwa. Zostali oni zaskoczeni podczas starcia NSO z N.M.E. Pomimo dobrego przygotowania pod kątem sił policyjnych oraz misji pokojowych ich jednostki nie były w stanie sprostać barbarzyństwu ze strony N.M.E. Początkowe straty zmusiły parlament RDO do zwrócenia się o pomoc militarną ze strony Stanów Zjednoczonych. Armia USA błyskawicznie rozpoczęła szkolenie NSO w walce z silnym przeciwnikiem, zapewniając jednocześnie pomoc wojskowa i humanitarną.

 

tłumaczenie Chomiq

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%