AmericaArmy.pl

Optymalizacja działania gry. Poradnik do wersji 2.6

2009-08-25 22:40:16

Szczegółowa i dopracowana grafika jest przyjemna dla oka, jednak zmniejsza prędkość wyświetlania gry.Artykuł ten jest krótkim poradnikiem, mówiącym o tym, jak dostosować parametry gry, by uzyskać optymalną prędkość wyświetlania grafiki w grze. America's Army: Operations jest dość wymagającym i kapryśnym tytułem, dlatego po pierwsze trzeba zadbać o to, by system, na którym uruchomiona jest gra, pracował poprawnie i stabilnie. Nie będę wdawał się w szczegółowe objaśnienia dotyczące ustawień systemu, w zamian za to podam kilka linków do dobrych przewodników dotyczących tego tematu, a także parę ogólnych porad.
- Kiedy nasz system zaczyna zachowywać się jak żółw, czy też nagle sam z siebie zaczyna produkować wyjątki
krytyczne, czas na jego ponowną instalację.
- Warto od czasu do czasu defragmentować dysk. Przyczynia się to do dość znacznego zwiększenia prędkości
działania i systemu, i uruchamianych na komputerze programów. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczy wolniejszych dysków twardych.
- Dobrze jest grać zaraz po uruchomieniu systemu. Dzięki temu w pamięci brak wszelkich śmieci i pozostałości po
działalności innych programów. Warto jest wypróbować programy służące do reorganizacji i oczyszczania pamięci, takie jak: Ram Booster czy Tweak XP.
- Przed rozpoczęciem gry należy pozamykać wszystkie zbędne programy, aplikacje i procesy. Programy te zobaczymy
naciskając kombinację klawiszy ctrl + alt + del. Dobrze jest pozamykać wszelkie komunikatory internetowe, takie jak Gadu-Gadu czy Icq. Poleceniem msconfig (wywoływanym Start > Uruchom > msconfig) możemy sprawdzić jakie programy ładują się wraz z uruchamianiem systemu. Kiedy mamy pewność, że niektóre z nich nie są nam potrzebne do gry, wyłączmy je.

Możemy także zwiększyć nieco szybkość wyświetlania grafiki w grze operując ustawieniami ogólnymi karty graficznej. I tak:
- We właściwościach karty graficznej włączamy opcję Najwyższej wydajności (Best performance). Oczywiście, odbywa
się to kosztem jakości wyświetlanej grafiki.
- W tym samym miejscu wyłączamy antyaliasing, czyli wygładzanie krawędzi. Również i to zmniejsza jakość grafiki
w grze.
- Warto sprawdzić, czy mamy zainstalowane najbardziej odpowiednie sterowniki do karty graficznej (uwaga:
najnowsze nie oznacza najlepsze, zwłaszcza w przypadku starszych kart, jak GForce 2). Pamiętajmy też o sprawdzeniu wersji DirectX. Gra działa poprawnie z DirectX od wersji 8.1 w górę.
Linki do szczegółowych przewodników w języku angielskim, dotyczących optymalizacji działania systemu:
- System Optimization Guide
- Windows Xp Tweaking, część I
- Windows Xp Tweaking, część II

I jeszcze jedno. Ze względu na to częste pojawianie się nowej wersji gry i związane z tym "paczowanie" czyli instalowanie łatki aby posiadać aktualną wersję gry , zalecam pobranie pełnej wersji gry i jej ponowną instalację, zwłaszcza w przypadku osób, które dotychczas uaktualniały grę kolejnymi patchami. W znacznym stopniu likwiduje to wiele problemów związanych ze stabilnością i działaniem programu.

Widok menu ustawień gry w wersji 2.6Kiedy jesteśmy już pewni, że nasz system działa w sposób optymalny, czas na ustawienia w grze. Uruchamiamy grę i naciskamy przycisk Settings w menu głównym. Przejdziemy w ten sposób do podmenu ustawień gry.

Video
Gamma, Brightness i Contrast - suwaki odpowiadają za jasność, stopień nasycenia i kontrast wyświetlanego obrazu. Każdy powinien ustawić te parametry zgodnie z posiadanym monitorem i kartą graficzną. Ustawienia tych parametrów nie wpływają w żaden sposób na prędkość wyświetlania grafiki.

Resolution - rozdzielczość ekranu można dostosować do własnych upodobań i możliwości posiadanego sprzętu, pamiętajmy jednak, że im wyższa rozdzielczość, tym wolniej wyświetlana jest grafika.

Full Screen - odznaczenie tej opcji spowoduje uruchamianie się gry w okienku. Zalecane jest granie w trybie Full Screen, co usuwa problemy z podwójnym kursorem. W przypadku grania w okienku znacznie wzrasta częstotliwość błędów krytycznych gry.

VSync - Parametr ten odpowiada za synchronizację pionową obrazu pomiędzy kartą graficzną a monitorem. Mierzony jest to herzach. Jeśli odznaczysz zaznaczenie przy tej opcji liczba wyświetlanych klatek powinna nieco wzrosnąć. Może się jednak okazać, że na ekranie widoczne są dziwnie wyglądające elementy - to rezultat niedostosowania wyświetlanego obrazu do częstotliwości odświeżania monitora. W takim przypadku zaznacz ponownie włączenie tej opcji.

Następnei znajduje się kilka przycisków, za pomocą których możemy ustalić szczegółowość tekstur wyświetlanych w grze. Jakość poszczególnych tekstur mieści się w przedziale od Lowest (najniższa) do Highest (najwyższa). Im wyższa jakość wyświetlania, tym lepiej tekstura wygląda na naszym ekranie. Teoretycznie im niższa jakość tekstur, tym szybciej powinna działać gra. Wielu graczy zauważa jednak, że jakość tekstur w ich przypadku nie odgrywa większej roli, gra chodzi równie wolno na niskich jak i wysokich ustawieniach. Warto więc, nawet w przypadku posiadaczy słabszych komputerów, poeksperymentować z ustawieniami o wysokiej jakości.
Posiadacze kart graficznych z pamięcią 128 MB RAM mogą raczej bezpiecznie ustawić od razu najwyższą jakość wszystkich tekstur.

Texture Detail - jakość tekstur.

Character Detail - jakość tekstur graczy. Podobnie jak wyżej, bez większego wpływu na szybkość działania gry.

World Detail - jakość tekstur wszelkich obiektów na mapach, jak drzewa, krzaki, budynki. Im wyższa jakość, tym lepiej obiekty te wyglądają na naszym ekranie. Uwaga: parametr ten odpowiada także za jakość wyświetlanych przyrządów celowniczych. Ustawienia zbyt niskiej jakości praktycznie uniemożliwiają korzystanie z widoku szczerbinki i muszki.

Physics Detail -

Dynamic Mesh LOD - parametr ten odpowiada za stopień złożoności obiektów (budynki, pojazdy) i ich dynamiczne wyświetlanie w zależności od odległosci w jakiej znajdujemy się od nich. Przy najniższym ustawieniu w czasie oddalania się od nich bedą szybko tracić szczegóły.

Decal Stay - odznaczenie tej opcji powoduje, że po pewnym czasie efekty trafień pocisków w drzwi będą zanikać. Nie jest to realistyczne, ale dobrze wpływa na szybkość wyświetlania grafiki.

Character Shadows - tu możemy określić szczegółowość cieni, wprowadzonych do gry w wersji 1.9. Do dyspozycji mamy trzy ustawienia - None, czyli brak cieni, Blob, czyli cienie w postaci ogólnej plamy i Full, cienie szczegółowe. Ustawienie cieni na Detailed może przynieść znaczny spadek prędkości działania gry. Uwaga - cienie w grze widoczne są jedynie wtedy, gdy zaznaczona jest opisana niżej opcja Projectors. UWAGA - w wersji 2.6 dodano możliwość całkotwitego wyłączenia cieni przez administratora serwera.

Decals - ta opcja odpowiada za wyświetlanych efektów uderzeń pocisków - ma ona bardzo duży wpływ na szybkość wyświetlania gry. Każdy efekt uderzenia kuli wymaga bowiem powtórnego narysowania całego ekranu. Warto więc spróbować jak zachowa się gra po jej wyłączeniu. Oczywiście, po wyłączeniu nie będą widoczne zniszczenia na mapie. Doświadczeni gracze wykorzystują ślady pozostawione przez kule do określenia miejsca, skąd strzela wróg, dlatego moim zdaniem opcja ta jest bardzo przydatna w rozgrywce. Jeśli jednak ktoś doświadcza znacznego spowolnienia gry w trakcie intensywnej wymiany ognia, zwłaszcza na małych odległościach, powinien wyłączyć opcję Decals.

DynamicLighting - opcja ta odpowiada za realistyczne zachowanie oświetlenia padającego na różne powierzchnie, a więc za odbicia świetlne, refleksy na ścianach, itp. Wyglądają one bardzo ładnie ale mogą powodować zmniejszenie liczby wyświetlanych klatek obrazu. Jeśli zależy ci na zwiększeniu płynności gry, odznacz tę opcję.

Detail Textures - opcja odpowiada za nadanie „faktury materiału” niektórym teksturom, jak na przykład ścianom niektórych budynków na części map. Widoczne to jest przy oglądaniu ich z bliska. Zaznaczenie tej opcji negatywnie wpływa na prędkość działania gry.

Trilinear Filtering - Parametr ten jest ściśle powiązany z funkcjami, w które wyposażone są nowoczesne akceleratory graficzne ze sprzętowym wspomaganiem wyświetlania obrazu 3D. Jego włączenie poprawia ostrość obrazu, a kolory wyglądają czyściej i łagodniej. Niestety – w zamian spada liczba wyświetlanych klatek na sekundę. Jeśli więc chcesz wycisnąć jak najwięcej ze swojego komputera, ten parametr pozostaw nieaktywny. W przypadku, gdy twój komputer bez wysiłku radzi sobie z wyświetlaniem płynnego obrazu gry, a ty chciałbyś oglądać jak najlepszą grafikę – uaktywnij tę funkcję.

Projectors - opcja ta odpowiada za rzutowanie obrazów na tekstury, czyli za cienie i „decals”. Jeśli odznaczymy tę opcję w grze nie będzie cieni, nie będzie też widać efektów trafień pocisków. Odznaczenie tej opcji może poprawić płynność działania programu, choć oczywiście kosztem rezygnacji z wymienionych wyżej elementów grafiki.

Efekty graficzne, takie jak widoczne na tym screenie, zdecydowanie zwiększają realizm gry, ale negatywnie wpływają na prędkość jej działania.


 

 

Następnym przyciskiem jest Audio. Dokładniejsze omówienie dźwięku w grze znajduje się w oddzielnym artykule, tu powiem tylko, że zaznaczenie opcji Disable music wyłącza motyw dźwiękowy w menu gry, a opcja Message Beep odpowiada za wysyłanie krótkiego dźwięku przy każdym komunikacie w grze. Jeśli sygnał ten przeszkadza ci w grze, możesz go tutaj wyłączyć.

Następnym podmenu jest Input, gdzie możemy zdefiniować klawisze oraz ustawić opcję związane z używaniem myszki. Oczywiście, zależy to głównie od upodobań indywidualnych, warto jednak dobrze przemyśleć zdefiniowanie najważniejszych klawiszy, takich jak raportowanie.
Mouse sensitivity - Im wyższy numer, tym bardziej wrażliwy na ruchy myszy będzie nasz żołnierz. Wartość, która nam odpowiada należy dobrać eksperymentalnie, pamiętając, że zbyt wysoka czułość będzie utrudniać nam celowanie, natomiast zbyt niska spowolni reakcje naszego żołnierza. Osobiście używam specjalnego bindu, który działa tak, że w normalnych warunkach mam czułość ustawioną wysoko, natomiast przy naciśnięciu klawisza Shift czułość zmniejsza się do bardzo niskich wartości. W ten sposób mogę swobodnie namierzać cel, natomiast strzał oddaję przy niskiej czułości myszy, dzięki czemu ewentualne drgania mojego „gryzonia” nie mają wpływu na celność.
Więcej informacji o tworzeniu bindów znajduje się w tym artykule.
Menu Mouse Sensitivity - czułość myszy widocznej w menu gry. Im wyższa wartość, tym szybciej przesuwa się wskaźnik myszy na ekranach menu i interfejsu programu.
Invert Mouse - Zaznaczenie tej opcji odwraca tradycyjne działanie myszy - pchnięcie myszy w przód spowoduje, że nasz żołnierz spojrzy w dół, natomiast do góry spojrzy, kiedy mysz przyciągniemy do siebie.
Reduce Mouse Lag - Ten parametr służy do zwiększenia płynności ruchów myszki, poprawia czułość jej pracy. Niestety, jego włączenie powoduje nieznaczny spadek szybkości wyświetlania obrazu. Można więc spokojnie go wyłączyć, a jeśli w trakcie gry nie pojawią się jakieś problemy z twoim „gryzoniem”, najlepiej tak go pozostawić.
Enable joystick - pozwala kontrolować poczynania naszego wirtualnego żołnierza za pomocą dżojstika. Kiedy korzystamy ze standardowej myszki i klawiatury, opcja ta powinna być wyłączona.

Kolejnym podmenu jest GAME.

Zawiera ustawienia naszego żołnierza w grze oraz ustwawienia sieciowe. W Game możemy zdecydować, czy po rzuceniu granatu nasz żołnierz ma automatycznie wyjmować broń główną (Auto-Switch from grenade), natomiast zaznaczenie Toggle Lean spowoduje, że po wychyleniu się nasz żołnierz pozostanie w takiej pozycji, dopiero powtórne naciśnięcie klawisza odpowiedzialnego za ten ruch przyniesie skutek w postaci powrotu do normalnej pozycji. Opcja Walk Zoom - odpowiada za wolne chodzenie podczas używania zbliżenia. Tu możemy też wybrać rodzaj łącza, jakim łączymy się z serwerami gry. Po wybraniu łącza możemy doświadczalnie próbować dobrać najbardziej odpowiadającą nam wartość parametru Netspeed wpisując ją ręcznie w konsoli. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule Rzecz o lagu. W tym podmenu pojawia się też opcja, która ma dużt wpływ na wydajnośc gry a mianowicie - Preload all player skins - włączenie tej opcji powoduje wgranie wszystkich tekstur graficznych postaci do pamięci karty graficznej jeszcze zanim je zobaczysz. Oznacza to, że do pamięci karty ładowane są nawet te tekstury, które nie są w ogóle widoczne. Funkcja ta została zaimplementowana po to, by zlikwidować nieprzyjemne „skakanie” obrazu w chwili, gdy po znalezieniu się w jakimś nowym miejscu, trzeba było wczytać z dysku twardego nowe pliki tekstur. Opcja ta - jak widać - odpowiada również za płynność gry i lepiej pozostawić ją włączoną, chyba, że ilość twojej pamięci operacyjnej komputera jest mniejsza niż 512 MB.

Przedostatnie podmenu nosi nazwę HUD. Możemy ustalić w nim, czy chcemy widzieć rozmaite elementy interfejsu, pomagające w grze, takie jak kompas, liczbę pozostałych magazynków i liczbę nabojów, itd. Trzeba też pamiętać, że elementy te mogą być wyłączone na serwerze. W tym podmenu dokonujemy także wyboru celownika, jaki widoczny będzie na naszym ekranie, możemy także określić kolor elementów interfejsu widocznych w czasie gry.

Ostatnie podmenu - Demos.
Tu możemy ustawić automatyczne włączanie odwtarzanie pliku demo w określonym przez nas czasie.

Bezpośrednio w grze zrobiliśmy już wszystko, co mogliśmy. Czas zająć się ustawieniami dostępnymi w plikach systemowych ArmyOps.ini i User.ini. Uwaga: przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w tych plikach należy wykonać ich kopie zapasowe. W przypadku wystąpienia problemów z działaniem gry po dokonaniu zmian w plikach .ini, wystarczy przywrócić działające, wcześniejsze wersje. Jeśli nie zrobimy kopii zapasowych, nie ma się jeszcze czym martwić. Działające wersje zapasowe znajdują się w folderze System gry, noszą nazwy Default.ini i DefaultUser.ini. Wystarczy tylko zmienić ich nazwy na właściwe.

Plik ArmyOps.ini
Aby rozpocząć edytowanie pliku, otwórz go w programie Notatnik. Parametry są pogrupowane w sekcje, z których
każda dotyczy innych aspektów ustawień. Odnajdźmy następujący akapit:

[Engine.GameEngine]
CacheSizeMegs=64
Zdecydowana większość użytkowników komputerów może wstawić tu wartość 64, co będzie miało natychmiastowe
przełożenie na szybkość działania gry. Posiadacze pamięci RAM o dużej objętości (512MB i więcej) i kart graficznych o pojemności pamięci 128 MB mogą nawet wpisać tutaj wartość 128 lub 256. Oto przykładowe porównanie proponowanych wartości CacheSizeMegs do ilości posiadanego ramu : 64 - 256 MB RAM ; 128 - 512 MB RAM ; 256 - 1024 MB RAM ; 512 - 1536 MB RAM.

[Engine.Player]
ConfiguredInternetSpeed=10000

Jest to bardzo ważny element gry, warunkujący prędkość przesyłania informacji pomiędzy twoim komputerem, a
serwerem, znajdującym się w Internecie. Ustawienia standardowe (10000) odpowiednie są dla użytkowników połączeń szerokopasmowych. Odpowiednia zmiana tej funkcji może poprawić kwestię „lagów” (objawiających się opóźnieniami gry, przerywanym i skaczącym obrazem), za co odpowiedzialna jest jakość wyżej wspomnianego połączenia. Dla przykładu, jeśli mamy modem 56k, to w zależności od prędkości połączenia z siecią, jakie udało nam się nawiązać, spróbujmy ustawić po znaku równości w tej linijce wartość pomiędzy 3000 (3kb/sek), a 5000. Jako porównania możesz użyć prędkości, z która przeciętnie ściągasz pliki. Jeśli twoje połączenie z siecią jest szybsze, można wstawić dużo większą cyfrę, pamiętaj jednak, że i tak faktyczna prędkość transferu zależna jest od wielu parametrów takich jak – ping do serwera, z którym się łączysz, jego fizycznej lokalizacji (a konkretnie komputerów po drodze do niego, przez które przechodzi sygnał), liczby graczy na serwerze i posiadanych przez nich łącz. Poza tym, serwer może mieć zdefiniowaną przepustowość łącza dla pojedynczego gracza, a wtedy nawet największa przepustowość twojego łącza nie zmienia sytuacji. Mimo to warto jednak poeksperymentować z ustawieniami tego współczynnika tak, aby zmniejszyć opóźnienie w grze.
Tę funkcję można też wygodnie zmieniać „w locie”, czyli podczas gry. W tym celu otwórz konsolę (klawisz tylda ~)
i wpisz następującą komendę: Netspeed XXXXX (np.15000).W miejsce kropek wstaw wybraną przez siebie wartość, a następnie wciśnij klawisz Enter. Jeśli jeszcze uprzednio wpisałeś komendę: stat net – możesz teraz - obserwując liczby przewijające się w lewym górnym rogu ekranu - ocenić na bieżąco wpływ, jaki na połączenie wywarła wprowadzona wartość. Kiedy zechcesz wyłączyć statystyki sieciowe, wpisz polecenie: stat none.
Bardziej dokładne omówienie komendy netspeed i jej wpływu na grę znajduje się w artykule Rzecz o lagu.
Warto wspomnieć o pewnej cesze silnika Unreal, widocznej w wersji gry przeznaczonej dla systemu Windows. Wartość
netspeed OGRANICZA liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. Wstawienie wartości netspeed mniejszej niż 5000 może w widoczny sposób zmniejszyć płynność gry dla posiadaczy silnych i bardzo silnych komputerów. Przy tej wartości maksymalna liczba wyświetlanych klatek wynosi około 60.

[ALAudio.ALAudioSubsystem]
Use3DSound=True

Opcja ta powinna wyglądać w ten sposób dla użytkowników kart dźwiękowych, zdolnych do odtwarzania dźwięku
przestrzennego. Niektórzy użytkownicy sygnalizują, że nawet pomimo wykrycia karty dźwiękowej 3d, standardowo w ich pliku opcja ta ma wartość False, warto więc sprawdzić jak wygląda to w waszym przypadku. Ustawienie parametru jako True może pomóc w uporaniu się z niektórymi problemami z dźwiękiem w grze.

UseDefaultDriver=False
Wartość ta powinna być określona jako False, w przeciwnym wypadku program będzie korzystał ze standardowego,
swojego sterownika karty dźwiękowej, co dla posiadaczy lepszych kart oznacza spadek wydajności i jakości dźwięku.

CompatibilityMode=False
Ustawienie tej opcji do wartości True może pomóc w przypadku występowania pewnych błędów odtwarzania dźwięków w
grze.

UsePrecache=True
Opcja ta odpowiada za załadowanie plików dźwiękowych do pamięci podczas wczytywania mapy. Dzięki temu unika się
przycięć w grze, gdy zachodzi konieczność odtworzenia jakiegoś dźwięku. Sugeruję pozostawienie tu wartości True.

[D3DDrv.D3DRenderDevice]
HighDetailActors=True

Ustawienie tego parametru jako False nieznacznie poprawia szybkość gry, widocznie zmniejsza jednak szczegółowość
postaci graczy.

SuperHighDetailActors=True
Podobnie jak parametr wyżej, z tym, że ten odpowiada za najwyższy stopień szczegółowości postaci graczy.

UseHardwareTL=True
Jeśli twoja karta obsługuje sprzętowo funkcje TL (a czyni to zdecydowana większość nowych kart) pozostaw tę
opcję jako True.

UseHardwareVS=True
Opcja odpowiedzialna za sprzętową obsługę funkcji Vertex Shader. Podobnie jak parametr wyżej, obsługuje ją
zdecydowana większość nowych kart graficznych - za wyjątkiem kart z rodziny GForce MX. Jeśli twoja karta obsługuje sprzętowo VS, pozostaw tę opcję jako True.

DesiredRefreshRate=60
Najlepiej jeśli zamiast 60 wstawisz taką wartość, w jakiej normalnie w danej rozdzielczości pracuje twój monitor
(np. 1024 na 768 przy 100Mhz – wpisujemy wtedy 100). Ogólnie - im wyższa wartość tym lepiej, gdyż obraz wyświetlany na monitorze będzie stabilniejszy. Pamiętaj tylko, aby nie użyć wyższej wartości niż najwyższa częstotliwość odświeżania dla twojego monitora w tej rozdzielczości - w przeciwnym razie możesz – w najgorszym wypadku – uszkodzić monitor. Pamiętaj jednak, że wartość odświeżania ekranu jest ograniczona do wartości określonej w parametrze VSync, o którym niżej.

Use16bit=False
Jeśli grasz w trybie koloru 16-bitowego, działanie gry poprawi się przy wykorzystaniu 16-bitowych tekstur. Jeśli j
ednak grasz w trybie 32-bitowego koloru, ustawienie tego parametru do wartości True spowoduje błędy w wyświetlaniu niektórych tekstur i przekłamania ich kolorów.

UseVSync=False
Parametr ten odpowiada za synchronizację pionową obrazu pomiędzy kartą graficzną a monitorem. Mierzony jest to herzach
. Jeśli przestawisz ten współczynnik na False liczba wyświetlanych klatek powinna nieco wzrosnąć. Może się jednak okazać, że na ekranie widoczne są dziwnie wyglądające elementy - to rezultat niedostosowania wyświetlanego obrazu do częstotliwości odświeżania monitora. W takim przypadku przestaw ten parametr ponownie do wartości True. W pozbyciu się dziwnych artefaktów na ekranie pomoże też włączenie opcji Enable TripleBuffering, dostępnej w menu gry.

Plik User.ini
W wersji 1.9 w interfejsie gry zapomniano o możliwości określenia preferowanego koloru skóry żołnierza. Można to
zrobić edytując wpis:

[AGP.HumanController]
SkinTonePref=Medium

Dostępne są następujące odcienie skóry: Light, Medium, Dark.
W poprzednich wersjach gry możliwe było - poprzez edycję wpisów Face= i OpFace= określenie pożądanej twarzy
swojego żołnierza. W wersji 1.9 nie jest to już możliwe. Dokładniejsze określenie wyglądu naszej postaci w grze możliwe będzie z poziomu interfejsu gry w jednej z następnych wersji programu. Chętni do zobaczenia wcześniejszych twarzy z gry mogą się im przyjrzeć w tym artykule.

[Engine.PlayerInput]
MouseSmoothingStrength=0.300000
Odpowiada za „wygładzanie” ruchów myszy, w okresach między próbkowaniem jej pozycji. Jeśli chcesz, możesz
poeksperymentować z różnymi wartościami, aż do wartości 1.0000.

MouseSamplingTime=0.008333
Ta wartość określa jak szybko program reaguje na ruchy myszy - poprzez określenie częstotliwości próbkowania. Im
wyższa wartość, tym wolniej zdaje się działać nasza myszka.

DoubleClickTime=0.250000
Wartość ta odpowiada za określenie interwału czasowego, wykorzystywanego przez program do rozpoznawania podwójnego naciśnięcia
klawisza. W AA:O używane jest to do biegu (szybkie, podwójne naciśnięcie klawisza W). Zwiększenie tej wartości umożliwi łatwiejsze przejście do biegu.

Na podstawie wiedzy własnej, informacji z forum gry i wiadomości z przewodnika optymalizacji gry autorstwa Koroush Gazi'ego, opracowali: Mazio, DJ. Gargamel i Inkub.

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%