Portugalia

2009-09-05 00:49:07

Z wielką przyjemnością chciałbym zaprosić czytelników naszego portalu do zapoznania się z drugim artykułem z zapowiadanego cyklu. Tym razem udało mi się nawiązać kontakt z graczem oraz adminem o nicku BiG_SerGiO, który przedstawi nam swoje spojrzenie na świat Americas Army. Może nie jest to tak medialna osoba jak Nulum z którym rozmawiałem poprzednio, ale na pewno ma nie mniej do powiedzenia na temat sceny Europejskiej i oczywiście swojej własnej. Dzisiaj pod lupę idzie PORTUGALIA.

Czy mógłbyś na początek powiedzieć kilka słów o sobie ? czym zajmujesz się na co dzień oraz jaka jest twoja pozycja na scenie AAO ?

Nazywam się Paulo Sergio, znany także pod nickiem Big_SerGiO lub [PTwars]b!6. Mam 26 lat i pochodzę z Portugalii. Zacząłem grać w AA na wersji 2.2.1 (Styczeń 2005), były to dobre czasy dla tej gry . Zacząłem grać w klanie (PTranger) wraz z moim znajomym, klan istnieje do dzisiaj jednak ze względu na moje ambicje opuściłem go po kilku miesiącach i wstąpiłem w szeregi jednego z czołowych portugalskich klanów w tamtym momencie - [PTwars]. Obecnie, głównie ze względu na „głupią" grę zwaną WoW (nie mam nic przeciwko niej, uważam ze jest całkiem dobra jednak brak mi klanowiczy którzy odeszli z jej względu), jestem głównym adminem [PTwars]. Ze względu na pracę w ciągu tygodnia musze organizować specjalnie czas dla AA. Poza stanowiskiem w [PTwars] pełnie także funkcje AntiCheating Admina dla AA w TWL'u oraz admina portugalskiej społeczności AAO.

Co sądzisz o społeczności portugalskiej jeśli chodzi o AA ? Jaka panuje atmosfera między graczami i klanami ?

Mamy tutaj różne fazy. Kiedyś byliśmy silną społecznością z wieloma graczami. Obecnie pozostała około jedna trzecia ówczesnych graczy, jednak uważam, że jesteśmy „lepszymi" osobami niż kiedyś. Dawniej ludzie robili zbyt dużo szumu wokół klanów, teraz znamy się wzajemnie, gramy wspólne sparingi (co było kiedyś nie do pomyślenia w przypadku klanów które brały rywalizację zbyt poważnie).
Lubię portugalską społeczność. Za każdym razem, gdy ktoś próbuje publicznie zaatakować jednego z naszych graczy wszyscy staja w jego obronie. Uważam to za bardzo pozytywna rzecz.

Czy posiadacie stronę WWW z newsami z gry. Chodzi mi o miejsce spotkań do dyskusji, dram i pomocy początkującym graczom ?

Mieliśmy dwie takie strony, jednak jednej brakuje popularności, a druga - AAOPortugal (http://www.aaoportugal.net) cierpi obecnie na problemy hostingowe. Zawiera ona publiczne forum, gdzie można znaleźć poradniki dla nowych graczy w języku portugalskim oraz liczyć na pomoc we wszelkich kłopotliwych sytuacjach. Istnieje również „Sala Niesławy" będąca spisem wszystkich portugalskich graczy złapanych na cheatach, którzy są następnie banowani na publicznym TSie i wyrzuceni ze wszelkich lig bądź pucharów.
Mamy także część portalową, w której znaleźć można wywiady z graczami/klanami, wieści ze świata AAO, a także cotygodniowe raporty z występów ligowych portugalskich klanów. Mam nadzieje, że wkrótce strona powróci, mamy dużo zaległości do nadrobienia.


Ostatnia kopia strony AAOPortugal (znaleziona dzięki Google)

 

Czas na trochę lansu, Powiedz nam o Waszej dumie narodowej. Najlepszy klan z największymi osiągnięciami ?


(...)Powiedz nam o Waszej dumie narodowej. Najlepszy klan z największymi osiągnięciami ?
(...)Hyphen jest nasza dumą narodowa na arenie europejskiej. Drużyna złożona wyłącznie z Portugalczyków poradziła sobie z najlepszymi graczami z całej Europy

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że mamy w Portugalii wielu bardzo dobrych graczy. Klany europejskie maja w swoich szeregach przedstawicieli prawie wszystkich narodowości, jednak nasze klany zrzeszają tylko Portugalczyków, więc trudno jest nam zmagać się z nimi w sytuacji, gdy nasi najlepsi gracze są podzieleni pomiędzy różnymi drużynami. Wiele bardzo dobrych klanów rozpadło się z powodu „usprawnień" nowych wersji AA oraz braku czasu. Z tych, które pozostały mógłbym wymienić: PrimeT, Hyphen, Showtime, PTwars i SnBcr. Najbardziej utytułowany z nich Hyphen, wcześniej znany pod nazwa (PSF).
Hyphen jest nasza dumą narodowa na arenie europejskiej. Drużyna złożona wyłącznie z Portugalczyków poradziła sobie z najlepszymi graczami z całej Europy. Dodam, że ciężko jest zebrać czterech graczy, gdy większość z nas studiuje bądź pracuje do godziny 19 (20 naszego czasu - red.), co jest dużym problemem w przypadku niektórych meczy. Nasi dostawcy Internetu są problemem od dłuższego czasu, jednak wydaje mi się, że obecnie zmniejszyła się różnica pomiędzy pingami naszych i innych europejskich drużyn. PTwars jest najstarszym portugalskim klanem. Założony w Grudniu 2002 roku, dobrze znany w Europie, grał w Invite, Intermediate i Open. Pomijając pierwsze miejsce w Laderach nigdy nie zdobyliśmy żadnej nagrody na arenie europejskiej, nie znaczy to, że nie uda nam się to w przyszłości.

Wracając do rozgrywek . Euro Cup - czy posiadacie reprezentację kraju w AA ? Jeśli tak to bardzo mnie ciekawi jak to organizujecie. Polacy są z natury „krzykaczami" i z tego powodu, często nie mogliśmy się dogadać na tym polu.

Nasz kraj był reprezentowany w rozgrywkach TWL przez pAF^ , który zrzeszał nie najlepszych, ale wszystkich graczy chętnych do reprezentowania Portugalii w ladderze. Słyszałem pogłoski o planowanym powrocie pAF^
Odnośnie Euro Cup'u, jeżeli się nie mylę to do tej pory były dwa, admini i my sami mieliśmy problemy z naszymi byłymi/obecnemu cheaterami. Na początku gracze niegodni zaufania próbowali zarządzać portugalską drużyną. Wielu z czołowych graczy odmówiło gry, co było dla nas zrozumiałe, jednak mamy już to za sobą. Naszym kapitanem był Blade, szanowany gracz z szeroka wiedza na temat prawie wszystkich graczy z Portugalii. Udało mu się z rekrutować naszych najlepszych graczy, jednak w związku z tym ze wszyscy z nich byli członkami 3 lub 4 klanów, mieliśmy problemy z limitem graczy z jednego klanu. Nie było to zbyt proste, wszyscy byli zainteresowani - jednak nie była to aż tak poważna „wojna" jak ta w Polsce.

W kwietniu szykuje się u nas dość „duży" LAN PARTY. Co sądzisz o takich eventach i czy organizujecie takie imprezy off-line w portugalii ?

Mamy wiele imprez, jednak taka gdzie można zagrać w AA? Ciężko takie znaleźć. Kiedyś istniało cos takiego jak "Lusíada Lan", organizowany dwukrotnie z AA w planach, jednak zainteresowanie było niewielkie. Pewnie z tego powodu nie widzimy AA zbyt często na takich imprezach.
W przyszłym miesiącu odbędzie się "Moita Lan Party". Jako ze AA będzie tam reprezentowane, mamy nadzieje ze zainteresowanie graczy będzie większe niż poprzednio.

Od Lanów do sponsorów już krótka droga. Opowiedz nam jak wygląda u Was sponsoring pod kątem gry Americas Army.

Tak jak mówisz, ze względu na brak lanów z AA większość sponsorów nie jest zainteresowana naszymi drużynami. Można zauważyć kilka stron klanowych sponsorowanych przez dostawców serwerów jednak wątpię, że otrzymują one cos innego poza pomocą techniczną (mogę się jednak mylić). Szkoda, że musimy opłacać serwery z naszej własnej kieszeni, jednak albo naprawdę lubisz AA i płacisz albo dołączasz do drużyny grającej w inna grę, gdzie maja to wszystko za darmo.

A teraz małe pytanie, na które czekają czytelnicy naszego portalu. Twoje zdanie na temat polskiej sceny, naszych graczy i klanów ?

Każdy kto gra dłużej w AAO zna polskie klany, są to zawsze świetni gracze, z którymi gra jest czystą przyjemnością (you guys must have something different on your vodka for sure ^^ - oryg.). Minusem mogą być straty pakietów na polskich serwerach, jednak dobrze że w ostateczności zgadzamy się grać na serwerach UK lub NL, gdzie pingi są podobne.
Uważam, że zawsze istniała rywalizacja pomiędzy portugalskimi, a polskimi klanami/graczami. Może jest to spowodowane tym, że wasze klany są również złożone w większości z polskich graczy, a może z powodu „P" na początku jesteśmy myleni z wami i na odwrót. Może tylko dlatego, ze jesteście bardzo dobrymi graczami.

Wielkie dzięki za rozmowę, na koniec jednak wpadło mi do głowy, żeby zapytać o AA 3.0 . Jak myślisz, będzie to całkowicie nowa gra ? Gracze zostaną przy wersjach 2.x ? Co się może wydarzyć Twoim zdaniem ?

Wrzesień 2008, tak? Zawsze mam dobre nastawienie do nowych wersji, liczę na zmniejszenie ilości bugów i cheaterów, jednak niektóre bugi znikają, a inne się pojawiają, podobnie jak cheaterzy.
Devowie starają się jak mogą i pracują nad 3.0 od jakiegoś czasu. Miałem już przyjemność sprawdzenia nowego UT, silnik wygląda niesamowicie i mam nadzieję zobaczyć go w AA, nie jestem jednak pewien czy do tego momentu będę jeszcze grał, ale na pewno kupię i przetestuję.
Nie będzie to nowa gra, ze względu na ta sama nazwę, jednak myślę że będzie trochę inna. Rozmawiałem już z wieloma graczami, którzy opuścili AA i wszyscy zapewniają, że sprawdzą nową wersję. Mam nadzieję, że zobaczę znajomych powracających, a ze względu na to, ze gra będzie płatna - założenie konta nie będzie już takie proste ,co spowoduje zmniejszenie ilości cheaterów (ta informacja nie ma żadnego potwierdzenia i wg naszych źródeł jest błędna - przypadek redakcji). Pozostaną oczywiście gracze, grający w starszą wersję i dobrze, bo ona też została stworzona dla graczy lubiących się bawić.

Wielkie dzięki dla nice.chomiq za pomoc w tłumaczeniu - Piona

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%