SF AVWID i SF E & E

2009-08-25 22:10:20

WSTĘP

Aby być w Jednostkach Specjalnych musisz się nauczyć jak dowodzić. Primary Leadership Development Course (PLDC) trwa 4 tygodnie i uczy młodszych zwerbowanych żołnierzy jak stać się oficerem Armii. Umiejętności nabyte na tym kursie zawierają: rozkazy polowe, bycie strzelcem, dowódcą, urządzenia wojskowe i czytanie mapy.

Special Operations Preparatory Course ( SOPC ) jest 30 dniowym kursem odbywającym się w Forcie Bragg który pomaga rekrutom w wieku powyżej 18 lat, którzy przybyli z ulicy w ukończeniu kursu na Special Forces Assessment and Selection ( SFAS ). Skupia się on na treningu fizycznym i to co najważniejsze w byciu żołnierzem Jednostek Specjalnych czyli orientacji w terenie. Kurs ten nie gwarantuje zdania SFAS. Kurs Special Forces Qualification Course ( SFQC ) zawiera sześć faz ( II VI ). Jeżeli ukończysz ten trening zostaniesz żołnierzem Jednostek Specjalnych, jednym z Wojskowych ekspertów w niekonwencjonalnych działaniach wojennych. Faza umiejętności indywidualnych ( II ) obejmuje orientację w terenie, małe jednostki taktyczne i trening pod ostrzałem ostrej amunicji. W trakcie fazy treningu MOS ( III ) zostaniesz poinstruowany w specjalizacji twoich umiejętności, które będą bazować na twojej nauce, umiejętnościach i żądaniach.

Faza treningu kolektywu ( IV ) zawiera doktryny i organizację Jednostek Specjalnych, niekonwencjonalne działania wojenne, podejmowanie konkretnych środków, metody instruktażu oraz oba działania Spadochronowe i lotnicze. Zostaniesz umieszczony w Parku Narodowym w Uwarrie w Północnej Karolinie w celu wykonania niekonwencjonalnej operacji wojennej. Będziesz się zachowywał jak członek drużyny ODA oraz specjalności i umiejętności będą ewaluować w ćwiczeniu zwanym Robin Sage. Robin Sage trwa 24 godziny na dobę przez 14 dni i jest to ćwiczenie w którym członek drużyny ODA wykonuje szereg czynności jakie członek jednostki SF powinien posiadać. Chodzi więc o to aby przeniknąć na teren wroga, skutecznie manewrować na tym terenie, podjąć różnorodne czynności patrolowe, ustanowić kontakt oraz zaraportować partyzantom aby wykonali szereg czynności wojennych.

Jako członek Jednostek Specjalnych zostaniesz poddany treningowi w terenie ( LET ) które całkowicie pogrąży ciebie w innej kulturze. Nauczysz się szybkiego i płynnego posługiwania się językiem na danym terenie, urządzeniami oraz tradycjami stając się wirtualnym członkiem tamtejszej społeczności. Tutaj w Wojsku Amerykańskim będziesz musiał ukończyć dwie fazy treningu aby stać się członkiem Jednostek Specjalnych ( SF ). Fazy te odbędą się w Obozie Mackall w Północnej Karolinie. Najpierw spotkasz się z członkami drużyny ODA i wysłuchasz różnorodnych zadań i funkcji każdego z ośmiu członków drużyny. Po ich wysłuchaniu udasz się do sali gdzie rozpocznie się twój pierwszy kurs.

W Armii Amerykańskiej aby stać się żołnierzem Jednostek Specjalnych musisz pokazać że masz doświadczenie oraz wiedze aby stać się najlepszym z najlepszych. Przez co musisz spełnić kilka warunków przed przystąpieniem do Jednostek Specjalnych Armii Amerykańskiej.

Wymagania Jednostek Specjalnych

1 Zaliczone skoki spadochronowe

2 Przynajmniej 15 honoru

3 Ukończoną trening AVWID w Obozie Mackall

4 Ukończenie mapy Escape and Evasion ( E&E )

5 Identyfikacja samolotów, pojazdów i broni ( AVWID )

Studentom zostanie przedstawione zdjęcia piętnastu najczęściej używanych pojazdów, samolotów oraz broni używanych przez wszystkie uzbrojone armie świata. Standardowo: użycie broni w zależności od zagrożenia, prawidłowo zidentyfikować przynależność jedenastu z piętnastu rzeczy w teście wyboru.

Tłumaczenie pytań testowych : Identyfikacja Pojazdów, Samolotów i Broni
1. Czy ten pojazd jest swój czy wroga?
A: Swój
B: Wroga

2. Co to za pojazd?
A: M1A1 Abrams
B: BTR80
C: Mi-24 Hind
D: BMP1

3. Wszystkie z poniższych to cechy tego pojazdu z wyjątkiem?
A: 145mm karabinu maszynowego
B: Wieżyczka montowana zdecydowanie z przodu korpusu
C: 6 kół napędowych i 3 trzpienie naciągające
D: Wyrzutniki granatów po bokach korpusu

4. W jakiej konfiguracji montowany jest wirnik?
A: Pojedyńczej
B: Podwójnej
C: Współosiowej
D: Żadnej z powyższych

5. Czy ten samolot jest swój czy wroga?
A: Swój
B: Wroga

6. Co to za pojazd?
A: AH64 Apache
B: Mi8 Hip
C: LAV 25
D: UH60 Blackhawk

7. Prawda czy fałsz: w tej grupie znajduje się RPG-7.
A: Prawda
B: Fałsz

8. Jaką broń trzymała osoba po lewej?
A: AK-47
B: M9
C: VSS Vintorez
D: Żadne z powyższych

9. Która broń nie znajdowała się w grupie?
A: RPK
B: AK-47
C: AK-74su
D: Wszystkie z powyższych

10.Które z poniższych jest cechą tego pojazdu?
A: 125mm działo główne
B: Trójkołowe podwozie do lądowania
C: Cztery, równo rozmieszczone kola po każdej stronie

11. Co to za pojazd?
A: M113 APC
B: M1A1 Abrams
C: BMP60
D: Żaden z powyższych

12. Czy to swój czy wróg?
A: Swój
B: Wróg

13. Swój czy wróg?
A: Swój
B: Wróg

14. Co to za pojazd?
A: Mi8 Hip
B: AH-64 Apache
C: Mi24 Hind
D: UH-1 Iroquois

15. Ile łopat znajduje się na każdym wirniku?
A: Po 4 na obu wirnikach
B: 5 na wirniku głównych, 3 na wirniku ogonowym
C: Po 5 na obu wirnikach
D: Po 2 na każdym wirniku

Uzyskanie minimum 75 % poprawnych odpowiedzi w teście umożliwia przejście do drugiej fazy szkolelenia.

Escape & Evasion ( E&E )

Rekruci zostaną umieszczeni w przełęczy przez helikopter UH-60 Blackhawk następnie na pieszo muszą się przedostać się do punktu wyjścia przez symulowane różnorodne przeszkody, strażników, warty oraz patrole. Kieruj się sekwencyjnie do trzech punktów kontrolnych ( A, B i C ) i następnie do punktu wyjścia nie zostając wykrytym. Następnie zapalisz światła w ciężarówce i zostaniesz zabrany przez helikopter UH-60 Blackhawk.

GRATULACJE UKOŃCZYŁESZ JEDEN Z NAJBARDZIEJ RYGORYSTYCZNYCH TRENINGÓW W ARMII AMERYKAŃSKIEJ TEJ PRAWDZIWEJ I W GRZE !!!

Artykuł zamieszczony dzięki uprzejmości klanu iFOR - www.ifor.pl

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%