Szkolenie podstawowe

2009-08-25 22:17:47

Zanim rozpoczniemy właściwą grę, musimy ukończyć cztery szkolenia podstawowe. Są to: podstawowe szkolenie strzeleckie (Basic Rifle Marksmanship), kurs przeszkód terenowych (Eagle Tower Course Training ), kurs obsługi broni (Weapons Familiarization) i kurs walki w pomieszczeniach (MOUT - Shoot House).


Podstawowe szkolenie strzeleckie jest ze szczegółami omówione w innym artykule (dział
szkolenia, artykuł Szkolenie snajperskie). Tu powiem tylko, że do przejścia go na poziomie podstawowym wystarcza zaliczenie trafienie 23 z 40 możliwych celów, natomiast do odblokowania zaawansowanego szkolenia snajperskiego (Advanced Marksmanship) konieczne jest trafienie co najmniej 36 celów. Szkolenie to można powtarzać w dowolnej chwili.Drugie szkolenie to kurs przeszkód terenowych, mający nauczyć nas poruszania się w grze. Składa się z kliku przeszkód naziemnych oraz ćwiczeń na wieży które musimy pokonać w wyznaczonym czasie. Szkolenie to nie powinno sprawiać większych trudności, jeśli będziemy pamiętać o tym, by poruszać się za zieloną strzałką. Na pokonanie całego toru przeszkód mamy 1:30 sekund. To w zupełności wystarcza, zwłaszcza jeśli na niektórych odcinkach będziemy biec (standardowo szybkie, dwukrotne naciśnięcie klawisza W). W przypadku udanego pokonania przeszkody drill sergeant będzie mówił „Hooah!”, „Outstanding job!” albo „Good job!”. Jeśli któraś z nie zaliczmy przejścia którejś z przeszkód, usłyszymy „That may be your way but it's not the Army way" albo „That's not the standard soldier, go back and do it again".


Trzecie szkolenie to krótki kurs obsługi broni używanej przez US Army. Polega ono na oddaniu kilku strzałów z pistoletu M9 - I stanowisko, M249 - II stanowisko, M203, AT4 oraz BDM - stanowisko 3. Poziom trudności kursu nie jest wysoki, problemy mogą się pojawić przy ostatnim stanowisku 3 i odnalezieniu 2 ostatnich celów. Poniższy obrazek w powiększeniu pokazuje rozmieszczenie punktów 2 i 3, które należy ostrzelać : AT4 - czerwony kwadrat oraz BDM - niebieski.
Czwarte szkolenie to symulowana walka w pomieszczeniach, będąca wstępem do walki na mapie MOUT - jego szczegółowy opis znajduje się w następującym artykule.

Po zakończeniu wszystkich szkoleń pojawia się rezultat i pytanie, czy chcemy wysłać nasz wynik do serwera gry, w celu zapisania go. Dopiero ukończenie tych czterech szkoleń umożliwia nam dostęp do gry w sieci, w której przeciwnicy sterowani są przez innych graczy.

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%