Trening MOUT (Shoot House)

2009-08-25 22:08:53

Trening MOUT - Military Operations on Urban Terrain - (Shoot House) jest czwartym z kolei i ostatnim szkoleniem występującym w treningu podstawowym. Został on wprowadzony w wersji 2.5 i ze względu na swój zręcznościowy charakter sprawia trudności niedoświadczonym adeptom gry, starsi z kolei często wracają do niego ze względu na możliwość rywalizacji w ilości zdobytych punktów. Shoot House jest makietą budynku składającą się z wielu pomieszczeń - zadaniem gracza jest przejście kolejno przez nie wszystkie i "oczyszczenie" ich z znajdujących się w nich figur terrorystów. Figury pojawiają się dopiero w momencie otwarcia drzwi do tego pośród wrogów w pomieszczeniach znajdują się cywile, których oczywiście nie wolno nam postrzelić. Na oczyszczenie każdego pomieszczenia mamy ograniczoną ilość czasu - to wszystko sprawia, że trening ten pozwala doskonalić refleks i umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz oczywiście uczy podstawowych zasad walki w trudnym miejskim terenie. Tyle tytułem wstępu skupmy się na samym przebiegu treningu.

 

W momencie rozpoczęcia szkolenia znajdujesz się przed wejściem do zespołu pomieszczeń MOUT. Swoje pierwsze kroki skieruj do sierżanta stojącego po twojej prawej stronie – na znajdującym się przed nim stole znajdziesz w kolejności od lewej : amunicję do pistoletu, pistolet M9, karabin M4A1, amunicję do karabinu oraz granaty ogłuszające. W tym momencie musisz dokonać wyboru, z którą bronią przystąpisz do szkolenia – po jego dokonaniu najedź celownikiem na wybraną broń i wciśnij klawisz akcji (standardowo E) nie zapomnij też o wzięciu wszystkich dodatkowych magazynków do typu broni, który wybrałeś oraz kompletu granatów ogłuszających. Skieruj się do wejściowych drzwi - w momencie, kiedy będziesz gotowy na rozpoczęcie szkolenia użyj klawisza akcji a drzwi samoczynnie się otworzą – rozpocznie się właściwe szkolenie.

 

Twoim celem jest zestrzelenie wszystkich znajdujących się w pomieszczeniu figur terrorystów, musisz zachować ostrożność gdyż część ze znajdujących się w pomieszczeniach figur to cywile – najprostszym sposobem identyfikacji jest to czy dana osoba posiada broń. Po zlikwidowaniu wszystkich przeciwników w danym pomieszczeniu otrzymasz komunikat Room is Clear ! Move on to the Next Door ! – powinieneś udać się w kierunku następnych drzwi – ułatwieniem w ich zlokalizowaniu jest błyskająca lampa nad nimi. W momencie od wydania komendy Room is Clear a momentem dotarcia do kolejnego pomieszczenia powinieneś zachować czujność – często zdarza się, że w tym czasie pojawia się jeszcze jedna tarcza, którą jesteś zmuszony zestrzelić.

 

Po oczyszczeniu wszystkich pomieszczeń zarówno na parterze jak i na pierwszym piętrze szkolenie kończy się na tarasie - podejdź do stojącej obok sierżanta tablicy wyników aby uzyskać informacje o przebiegu szkolenia. Pozycja numer 1 dotyczy trafionych wrogich tarcz, pozycja numer 2 to ilość postrzeleń cywilów, pozycja numer 3 oznacza celność a 4 to czas jaki potrzebowaliśmy do ukończenia treningu. Na samym dole znajdziemy nasz końcowy wynik oraz to czy zdaliśmy czy oblaliśmy trening. Po wciśnięciu klawisza akcji na tablicy mamy możliwość zachowania naszego wyniku, rozpoczęcia szkolenia jeszcze raz bądź też sprawdzenia online wyników innych graczy.

 

Garść przydatnych porad, które umożliwią Ci uzyskanie jak najlepszego wyniku :
- jeśli nie jesteś w stanie oczyścić pomieszczenia z powodu czasu - użyj granatu oślepiającego zatrzyma on cenny czas na kilka sekund (schemat postępowania z granatem przedstawia screen obok)
- podczas szkolenia masz też do swojej dyspozycji gogle noktowizyjne – użyj ich w zaciemnionym pomieszczeniu (standardowo klawisz V)
- masz do dyspozycji 2 typu broni wypróbuj z która lepiej się czujesz

- jeśli wybrałeś karabin M4A1 pamiętaj, żeby nie przełączać jej w tryb Burst (łatwiej będzie opanować broń)
- rozplanuj sobie czynność przeładowania, tak żebyś nie znalazł się w sytuacji gdy zbraknie Ci amunicji
- pamiętaj, że od czasu komendy Room is Clear a dojściem do kolejnego pomieszczenia mogą się pojawić kolejne figury
- na wynik końcowy szkolenia ma wpływ czas oraz twoja celność - więc staraj się oczyszczać pomieszczenia szybko nie marnując przy tej okazji amunicji

Po zastosowaniu się do wszystkich tych rad oraz kilku próbach powinieneś się znaleźć na tej oto liście rankingowej na stronie głównej gry. Powodzenia.

Gargamel

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%