Weapons Familirization

2009-08-10 18:00:07

Weapons Familirization, jest trzecim podstawowym szkoleniem, jakie powinniśmy odbyć przed rozpoczęciem gry. Składa się ono z trzech części, w czasie których zapoznamy się z poprawną obsługą następujących broni:
- granatnik M320 40mm
- karabin automatyczny M249 Squad Automatic Weapon
- granat odłamkowy M67

 


MSG Calero przedstawia nam kolejność treningów

 

M320

Pierwsza część treningu rozpoczyna się od rozmowy ze starszym sierżantem Woodem, który prowadzi szkolenie z bronią M320. Karze on nam podnieść granatnik ze stolika, udać się na stanowisko i zapoznać się z jego obsługą, strzelając w wyłaniające się tarcze.


SSG Wood, po jego prawej stronie widoczny karabin M320

 

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek praktykowania radzę zapoznać się z tablicą obok stanowiska. Jest na niej umieszczona instrukcja w jaki sposób celować do tarcz. Podpowiem, iż do celowania należy nacisnąć przycisk zoom (standardowo prawy klawisz myszy), oraz do ustawienia odległości służy przycisk oddalania/przybliżania (standardowo scroll up i scroll down). Przy okazji dowiemy się, iż pocisk nie wybuchnie w odległości 15 metrów (nie zdąży się uzbroić).

 


Tablica informacyjna z instrukcją obsługi granatnika

 


Widok podczas celowania z granatnika

Gdy będziemy już gotowi do testu, należy podejść do starszego sierżanta i powiadomić go o tym. Po zakończeniu rozmowy będziesz miał/a 10 sekund na zajęcie stanowiska i przygotowanie broni. Podczas testu będzie trzeba zniszczyć sześć kolejno wyłaniających się tarcz, które są umieszczone w odległości od 25 metrów do 100 metrów. Wynik testu zostanie automatycznie zapisany, o ile go wcześniej zaliczymy. Przed opuszczeniem stanowiska treningowego z M320, należy odłożyć broń na stolik.

PUNKTACJA:

Basic: 200
Proficient: 400
Expert: 500
Max: 600 

 

M249 Squad Automatic Weapon

Druga część treningu rozpoczyna się od rozmowy ze starszym sierżantem Robinson'a, który prowadzi szkolenie z bronią M249.


SSG Robinson, po jego prawej stronie widoczny karabin M249

Karze on nam podnieść karabin ze stolika i udać się na stanowisko i zapoznać się z jego obsługą, strzelając w wyłaniające się grupowo tarcze.

 


Strzelanie do tarcz - praktyka - widok z przyrządów celowniczych

Gdy będziemy już gotowi do testu, należy podejść do starszego sierżanta i powiadomić go o tym. Po zakończeniu rozmowy będziesz miał /a 10 sekund na zajęcie stanowiska i przygotowanie broni. Podczas testu będą ukazywać się w różnych ilościach tarcze, do których należy strzelać aby się schowały za ścianę. W sumie jest ich 60. Wynik testu zostanie automatycznie zapisany, o ile go wcześniej zaliczymy.
Wynik testu zostanie automatycznie zapisany, o ile go wcześniej zaliczymy.

Basic: 2000
Proficient: 2500
Expert: 2900
Max: 3000 

M67 Fragmentation Granade

Trzecia, ostatnia część treningu jest prowadzona przez starszego sierżanta Miller'a, który zajmuje się szkoleniem z bronią M67.


SSG Miller, po  jego prawej skrzynia z granatami, od lewej: M67 Fragmentation Granade, M84 Flashbang, M83 Smoke Granade

Nakazuje on nam wziąć ze skrzynki granat (możemy też podnieść flashbang lub smoke granade i zapoznać się z ich działaniem, jednak test będzie tylko z M67) i zapoznać się z jego obsługą/działaniem.Pole treningowe do praktyki z granatami

 


Celowanie przy rzucie granatu

Podczas tego treningu radzę uważać gdzie rzucamy granat, gdyż możemy zranić siebie lub sierżanta, a nawet zabić! Po każdym rzuconym granacie dobrze jest kucnąć, chowając się za ścianką.

Gdy będziemy już gotowi do testu, należy podejść do starszego sierżanta i powiadomić go o tym. Po zakończeniu rozmowy będziesz miał /a 10 sekund na zajęcie stanowiska i przygotowanie się. Podczas testu ukaże się kolejno sześć tarcz w różnych odległościach, do których należy rzucić granat.
Wynik testu zostanie automatycznie zapisany, o ile go wcześniej zaliczymy.

Basic: 400
Proficient: 500
Expert: 600
Max: 700

Po zakończeniu szkolenia, należy udać się do MSG Calero w celu zakończenia treningu. Możemy też zapoznać się ze szczegółami i wynikami testów. Sprawdzić, które tarcze zostały przez nas trafione oraz jaka była nasza celność.


MSG Calero czeka na Ciebie aby ogłosić wyniki testu


opracowanie ANONIM

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%