Wywiad z SF

2009-08-10 20:10:52

Wywiad został przedrukowany i przetłumaczony za zgodą serwisu americasarmy.com

Pułkownik Casey Wardynski podczas odwiedzin studia motion capture

Opowiedz nam trochę o sobie i twojej roli w projekcie America's Army
Jestem emerytowanym starszym sierżantem mającym za sobą ponad 23 lata służby w siłach Armii USA. Moja kariera przebiegała w jednostkach specjalnych, opanowałem 5 specjalności: 21B (saper), 11B (żołnierz piechoty), 18C (saper SF), 18F (oficer wywiadowczy SF) i 18Z (starszy sierżant SF). Uzyskałem odznakę starszego spadochroniarza i kwalifikację kierownika zrzutu w wojskowych skokach w swobodnym opadaniu. W czasie służby brałem udział w misjach treningowych na terenie czternastu różnych krajów, a także w działaniach bojowych na terenie Afganistanu w roku 2002 i 2003.
Jestem także ekspertem w projekcie Army Game, moim zadaniem jest wykorzystanie doświadczeń nabytych podczas służby w celu zapewnienia jak najdokładniejszego odwzorowania życia wojskowego w grze. Osiągam to poprzez comiesięczne wizyty u producentów, jak również codzienny kontakt za pośrednictwem emaili i wiki. Nadzoruje wszystkie elementy gry America's Army i zapewniam komentarze dotyczące dokładności broni, ruchów i scenariuszy. Pracowałem wspólnie z projektantami aby upewnić się, że otrzymali oni uaktualnione informacje z Armii podczas tworzenia gry. Służyłem również za modela do motion capture. Wspólnie z zespołem pracowaliśmy nad umożliwieniem im pobytu w terenie wspólnie z żołnierzami, gdzie mogli by zapoznać się z różnymi aspektami Armii, a także wypróbować bronie i technologie.


Jaka była twoja rola podczas Green Up?
Moim zadaniem podczas Green Up była łączność pomiędzy sierżantami i zespołem America's Army. Pełniłem również rolę przyjaciela projektantów, nie chcieliśmy żeby poczuli się całkowicie porzuceni. Chcieliśmy aby zespół miał prawdziwe doświadczenie Armii.


Dlaczego uważasz, że wydarzenia pokroju Green Up są ważnym doświadczeniem dla projektantów?
Nie ma sposobu na opisanie tego jak to jest być w Armii i doświadczenie tego, co przeżywa i odczuwa żołnierz. Poprzez umożliwienie projektantom przeżycia krótkich fragmentów z życia w Armii wiedzą oni jak to jest odczekać swoją kolej na stołówce, przebiec tor przeszkód lub gospodarować swoim czasem tak, aby przed zgaszeniem świateł mieć jeszcze czas na wypranie swojego uniformu, wyczyszczenie baraków i naukę Kredo Żołnierza. Mieli również praktykę z bronią podczas podstawowego szkolenia strzeleckiego i poznali znaczenie pracy w drużynie. To krótkie spojrzenie na życie w Armii pomaga im w dokładniejszym przedstawieniu życia żołnierza w grze America's Army.


DEVowie na strzelnicy - zdjęcie pochodzi z magazynu Soldiers

Jakie były twoje myśli gdy widziałeś projektantów borykających się ze szkoleniem i dyscypliną?
Gdy obserwowałem projektantów przechodzących przez to szkolenie ciągle myślałem, że to dzieje się naprawdę. Sierżanci nie odpuszczają tym kolesiom. Wciąż myślałem o tym, że zespół mnie znienawidzi gdy będą już to mieli za sobą. Jednak po zakończeniu tego krótkiego szkolenia byli dumni z siebie i naprawdę docenili tą szansę doświadczenia życia żołnierza.


Jaki był twój ulubiony moment Green Up? Twój moment dumy?
Mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystości zakończenia szkolenia podstawowego, pamiętam widok zespołu America's Army na trybunach, recytującego po cichu Kredo Żołnierza wspólnie z żołnierzami w polu, dumę na ich twarzach, u niektórych również łzy w oczach. Wiedziałem, że dotarło to do nich i lepiej zrozumieli znaczenie bycia żołnierzem Armii USA i tego co przychodzi wraz z tym zrozumieniem.


Czy zauważyłeś zmianę w projektantach po Green Up?
Jak najbardziej. Dla przykładu, wiedzą teraz jakie odczucia towarzyszą przebywaniu na strzelnicy wojskowej gdy ma się za sobą sierżanta instruującego i poprawiającego twoje błędy. Dzięki temu mogą przenieść to uczucie do gry wraz z autentycznością i energią, której wcześniej nie mieli. Po tym krótkim szkoleniu widziałem dumę, podekscytowanie i zaciekłość, której wcześniej nie było - oczywiście dopiero po tym jak wyleczyli swoje otarcia i siniaki.


Brandon Foster poznaje znaczenie wyrażenia "Eat the dirt"

Jakie inne akcje przeprowadziłeś z projektantami w celu zapoznania się z różnymi aspektami Armii?
Mieliśmy parę świetnych przeżyć z nagrywaniem dźwięku. Udało nam się zabrać kilku członków zespołu AA na teren posterunku Armii, gdzie mogli nagrać odgłosy broni używanych obecnie przez siły USA. Po zarejestrowaniu odgłosów broni mieliśmy możliwość takiego rozlokowana sprzętu, aby mogli oni uchwycić odgłos uderzeń kul w całą masę różnych materiałów. Cały czas byliśmy otoczeni przez żołnierzy, więc projektanci mieli możliwość ich cichej obserwacji w ich normalnym środowisku pracy. Nikt nie krzyczał, nie zachowywał się głośno, po prostu cicho i profesjonalnie zajmował się swoimi sprawami upewniając się, że wszystko idzie gładko i bezpiecznie. Żołnierze odpowiedzieli na wszystkie pytania (a było ich wiele), pozwolili zrobić zdjęcia ich całego ekwipunku a pod koniec podziękowali projektantom za ich pracę i pokazanie czym się zajmują.

tłumaczenie Chomiq

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%