Corepad magna

2009-08-10 09:45:35

Podkładka, którą przyszło nam zrecenzować została wyprodukowana przez Holenderską firmę Corepad. Magna należy do podkładek, które zbudowane są ze szkła lecz w kilku zasadniczych kwestiach różni się od swoich protoplastów wykonanych z tego materiału.

W wygodnym tekturowym opakowaniu oprócz samej podkładki znajduje się instrukcja, komplet ślizgaczy oraz arkusz pianki o której zastosowaniu dowiecie się w dalszej części artykułu. Czas przyjrzeć się podstawowym informacjom o podkładce :

PODSTAWOWE DANE :
Powierzchnia - gładka
Szybkość - duża
Materiał - szkło
Myszki - optyczne i kulkowe
Wymiary - 315 x 255 x 5 mm

Pierwszy kontakt z podkładką zaskakuje - szklana powierzchnia wcale nie przypomina tych do których przyzwyczailiśmy się oglądając szklane podkładki innych producentowi. W Magnie wierzchnia warstwa została pokryta specjalnym kropkowanym nadrukiem (na gust autora recenzji przypomina on warstwę jaką pokrywa się patelnie). Nadruk spełnia swoje zadanie idealnie. Myszka ślizga się szybko a co najważniejsze płynnie. Zastosowanie tego rozwiązania spowodowało też, że zniknął efekt szurania myszki po podkładce znany z innych szklanych podkładek. Kolejną ważną cechą jest iż nadruk rozwiązuje problemy ze współpracą niektórych typów myszek optycznych z podkładkami szklanymi.

To jednak nie koniec niespodzianek jakie szykuje dla nas podkładka - kolejną jest zastosowanie pianki poliuretanowej zamiast tradycyjnych stopek podkładki. Z początku takie rozwiązanie wydawało mi się trochę archaiczne lecz później doceniłem jego zalety. Pianka powoduje, że podkładka jest jakby "miększa" i delikatnie amortyzuje. Wydaje mi się również (niestety tego nie byłem w stanie sprawdzić z powodu upałów) iż jej zastosowanie wyeliminowało efekt "zimnego szkła", który często odpychał graczy od szklanych podkładek. Reasumując pianka doskonale spełnia swoje zadanie nie pozwalając podkładce na najmniejsze drgnięcia.

Corepad Magna jest niewątpliwie krokiem naprzód w konstrukcji szklanych podkładek dla graczy. Zastosowanie kropkowanego nadruku znacznie poprawiło komfort użytkowania podkładki. Wymiary Corepada : 315 x 255 x 5 mm - okazały się dla mnie idealne - myszka ani razu podczas ponad miesięcznego użytkowania nie wyjechała poza jej obręb. Zastosowanie hartowanego szkła zapewnia podkładce długowieczność oraz łatwość z jaką można utrzymać ją w czystości.

Dziękujemy firmie H4G za udostępnienie podkładki do testów oraz jej późniejsze przekazanie w celu uhonorowania 10000 użytkownika forum serwisu AA.PL.

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%