Logitech G5

2009-08-14 08:48:09

Na pewno każdy kto choć przez chwilę interesował się kupnem myszki „dla gracza" wie co to Logitech G5 Laser Mouse. Według wszelakich rankingów najlepsza myszka Logitecha z serii G (dla graczy). Została doceniona za swój wygodny kształt, dobre osiągi w grach i wiele przydatnych funkcji. Aktualnie G5 jest myszą na której gra większość profesjonalnych graczy z całego świata.
Gryzoń został wydany w trzech wersjach:


• Standardowej
Z rdzawym wierzchem. Pomimo, że mysz miała te same parametry, to wiele osób narzekało na zbyt śliskie tworzywo pokrywające myszkę.

• Odświeżonej
Bardzo charakterystyczna, wygląda, jakby materiał z którego jest stworzona był popękany. Zmiana pokrycia myszy usunęła główny mankament i (według mnie) wygląda lepiej niż standardowa wersja.

• Battlefield 2142
Mysz ma nadrukowaną grafikę z gry Battlefield 2142.

 


Parametry Logitech G5 Laser Mouse

typ myszy: laserowa
komunikacja z myszą: przewodowa
rozdzielczość pracy: 2 000 dpi
profil myszki: dla praworęcznych
ergonomiczny kształt: tak
liczba przycisków: 6 szt. (7szt. w wersji odświeżonej)
programowanie przycisków: tak
rolka przewijania: 1 szt.
Interfejs: USB
Oprogramowanie: Logitech SetPoint
inne cechy: odważniki pozwalające regulować wagę myszy
5 ustawień czułości myszy
ślizgacze wykonane z politetrafluoroetylenu

Myszka jest bardzo wysoka. Na pierwszy rzut oka wydaje się być zbyt duża do wygodnego grania, ale są to tylko pozory. G5 bardzo wygodnie leży w dłoni, a dodatkowe obciążniki pozwalają ustawiać wagę myszy według naszych upodobań. 6 lub 7 (zależnie od wersji) programowalnych przycisków powinno każdemu wystarczyć. Teoretycznie rolką myszki można klikać w prawo i lewo, ale nie da się podpisać pod to bindów do AAO. 2000 dpi to bardzo przyzwoity wynik. Mysz pozwala na ustalenie 5 ustawień dpi które można szybko zmieniać przyciskami znajdującymi się poniżej rolki. Minimalnym ustawieniem jest 400 dpi. Mysz posiada kabel, ale ten jest tak długi, że w żadnym wypadku nie przeszkadza to w graniu. Przewód wygląda jak sznurek, co nie dodaje żadnych specjalnych własności myszce, ale ładnie wygląda i wyróżnia się spośród sterty kabli przy komputerze. G5 jest obsługiwana przez bardzo przyjemny i łatwy w obsłudze sterownik SetPoint. Myszka może działać bez sterownika, ale nie można wtedy zmieniać ustawień dpi i trzeba korzystać ze standardowych(400, 800, 2000 dpi).

Korzystanie z G5 jest bardzo wygodne. Po przejściu z mojej starej myszki (za 20 zł na targu) odczułem znaczną zmianę w komforcie grania i „aimingu". W SetPoincie wybranie odpowiednich ustawień zajęło mi chwilę, a przystosowanie się do nowej myszki praktycznie nie było potrzebne. Moim osobistym zdaniem (a sprawdzałem już nie jedną mysz) Logitech G5 Laser Mouse to najlepsza mysz do grania.

autor: siemys

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%