Steelpad

2009-08-13 19:10:08

 

 

Wyścig pomiędzy producentami podkładek wciąż trwa. Aby dostarczać graczom coraz doskonalsze podkładki zdecydowano się na stosowanie różnorakich materiałów do ich produkcji. W niniejszym artykule zostały opisane 3 podkładki firmy Steelpad - materiałowy QCK+, plastikowy 4D oraz aluminowy 4S.

 

 

 

Steelpad QCK+
Podstawowe dane:
wymiary: 450 mm x 400 mm
powierzchnia: tkanina
elastyczność: miękka
kolor: czarna
ślizgacze: nie są wymagane
spód: antypoślizgowa powłoka z gumy
sugerowana cena detaliczna: 69 zł

Już pierwszy rzut oka na opakowanie sugeruje nam, iż nie mamy do czynienia z tradycyjną podkładką. Po jego otwarciu naszym oczom ukazuje się gigantycznym rozmiarów "szmaciak". Jakość materiałów, które zostały użyte do wyprodukowania tego modelu podkładki jest bardzo wysoka. Podkładka jest bardzo cienka i bardzo elastyczna bez trudu można ją zginać bez obawy odkształceń na jej górnej powierzchni. To na co należy zwrócić szczególną uwagę to bardzo dobre właściwości "ślizgowe" co w przypadku podkładki szmacianej nie często ma miejsce. Przy tak ogromnych rozmiarach podkładki ważnym elementem będzie spodnia warstwa, która zapewni utrzymanie podkładki w miejscu - i tym razem projektanci stanęli na wysokości zadania - podczas całego testu "stabilność" podkładki była bez zarzutu. Częstym problemem, który trapi posiadaczy popularnych "szmaciaków" jest ich trwałość - w przypadku tej podkładki oprócz naszego przeświadczenia o doskonałej jakości podkładki producent dodatkowo "wspiera nas" roczną gwarancją. Podkładka jest więc idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy bardzo cenią sobie swobodę ruchów przy małej czułości myszek.

 

 

Steelpad 4D
Podstawowe dane:
wymiary: 290 x 257 x 2 mm
powierzchnia: dwustronny plastik
elastyczność: średnia
kolor: czarna
ślizgacze: Steel Padsurfer
spód: oddzielna gumowa mata
sugerowana cena detaliczna: 79 zł

Następna podkładka w naszym zestawieniu to plastikowy 4D. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić jakość wykonania kolejnego Steelpada jest również idealna. W jej przypadku mamy do czynienia z "tradycyjnym" kształtem stosowanym przez producenta, który nie zajmuje dużo miejsca na biurku a podczas jego użytkowania nie powinniśmy narzekać na brak swobody ruchów. Największą zaletą podkładki jest jej uniwersalność - posiada ona dwie powierzchnie użytkowe : pierwsza szybka, gładka oraz druga wolniejsza, chropowata. Aby uchronić nieużywaną część podkładki przed ścieraniem konieczne było użycie specjalnej maty, która dodatkowo utrzymuje podkładkę na swoim miejscu oraz sprawia, iż podkładka delikatnie sprężynuje. W zestawie z podkładką znajdziemy pasek teflonowych pad surferów, po których użyciu zdecydowanie polepszymy właściwości ślizgowe naszej myszki. Teraz parę słów na temat powierzchni - rzeczą, o której musimy wspomnieć jest fakt niekompatybilności szybkiej powierzchni z częścią starszych modeli myszek optycznych. W przypadku wolniejszej strony nie stwierdzono takich problemów. Na stronie szybkiej uzyskujemy idealną gładkość oraz doskonały ślizg - strona wolniejsza oferuje nam wolniejszy i bardziej precyzyjny ślizg - podczas jej użytkowania niejako wyczuwalny jest wzór podkładki, dzięki czemu możliwa jest prosta kontrola celownika praktycznie piksel po pikselu. 4D jest niewątpliwie bardzo praktycznym modelem podkładki - łatwo konfigurowalna pod osobiste preferencje, wykonana z wytrzymałego plastiku zadowoli nawet najwybredniejszych użytkowników.

 

 

 

 

Steelpad 4S
Podstawowe dane:
wymiary: 290 x 270 mm
powierzchnia :aluminium
elastyczność: twarda
kolor: czarna
ślizgacze: Steel Padsurfer
spód: oddzielna gumowa mata
sugerowana cena detaliczna: 179 zł

Ostatnia podkładka to "topowy" model 4S. Podkładka wykonana jest z aluminium, które poddane jest procesom hartowania, polerowania oraz oksydowania. Te wszystkie zabiegi powodują niesamowitą wręcz odporność na ścieranie i zniszczenia do tego sprawiają, iż podkładka ma naprawdę elegancki wygląd. W opakowaniu podkładki znajdziemy gumową matę, którą mieliśmy okazję poznać przy okazji opisu 4D oraz pasek ślizgaczy. Wzmianka o ślizgaczach została umieszczona nie bez powodu, aby móc korzystać z dobrodziejstw podkładki konieczne jest ich zastosowanie. Próby użytkowania podkładki bez zastosowania ślizgaczy poprzedzone będą licznymi zgrzytami, nieprawidłowym ślizgiem a w konsekwencji tego może dojść do starcia oryginalnych ślizgaczy myszki. W momencie zastosowania ślizgaczy możemy się cieszyć niespotykaną jakością ślizgu. Rzeczą, która może razić część użytkowników jest fakt iż aluminium w dotyku jest "zimne" choć ten efekt zapewnia zabezpieczenie dłoni przed poceniem nawet podczas bardzo długiego grania. Do tego aluminiowa warstwa podkładki ma tendencję do "brudzenia" się - wystarczy dotyk ręki a na podkładce pojawiają się ślady - nie jest to jednak męcząca przypadłość gdyż podkładkę czyści się szybko i łatwo. Podsumowując podkładka 4S to idealny model dla użytkowników ceniących sobie maksymalnie dopracowane produkty dla których jakość to kwestia nadrzędna bez względu na koszty.

Jak widać po opisie oferta firmy Steelpad jest przebogata i każdy użytkownik zarówno mniej wymagający jak i maksymalista znajdzie produkt odpowiadający jego oczekiwaniom bowiem wszystkie z opisanych podkładek są godne polecenia - mi szczególnie do gustu przypadł model 4D. Dziękujemy firmie Multimedia Vision dystrybutorowi marki SteelPad na Polskę za dostarczenie podkładek do testu. Wszystkie wyżej wymienione podkładki są do kupienia w współpracującym z naszą stroną sklepem H4G.

Dj. Gargamel

Partnerzy

Shooters.pl

Americas Army

Ankieta

Czy podoba Ci się AA: Proving Grounds ?

  • Super zamierzam grać ile wlezie

    0%

  • Gra nie jest idealna ale zamierzam dać jej szansę

    0%

  • Nie podoba mi się wcale i nie zamierzam grać w AA4

    0%